[ATR] Nowości Lemken

Automatyczne zabezpieczenie przeciążeniowe OptiStone firmy Lemken

Data publikacji:
Pług Lemken OptiStone

Firma Lemken wprowadza na rynek nowe, automatyczne zabezpieczenie przeciążeniowe OptiStone dla swoich pługów Juwel, Diamant i Titan, które już jest dostępne w ofercie.

Pługi pracujące w trudnych warunkach glebowych i na zakamienionych ziemiach są często narażone na mechaniczne uszkodzenia, które wiążą się z koniecznością przestoju na czas dokonania niezbędnych napraw. Z tego względu czołowi producenci tych maszyn wprowadzają środki zapobiegawcze mające wydłużyć okres bezawaryjnego użytkowania. Takim systemem jest OptiStone firmy Lemken, który poprzez zaimplementowane rozwiązania konstrukcyjne zapobiega uszkodzeniom pługa.

Podstawą działania systemu OptiStone jest nowo zaprojektowany wspornik obrotowy zapewniający duże boczne siły wyzwalające i optymalną kontrolę pługa nawet na zakamienionych glebach. W momencie napotkania jakiejś przeszkody np. większego kamienia, zastosowany element przeciążeniowy ma możliwość jednoczesnego odchylenia się do 37 cm w górę i 20 cm w bok. Zakres ugięcia jest więc wystarczająco duży, aby zapewnić bezawaryjną pracę nawet przy głębokiej orce.

Ponadto w zależności od zmiennych warunków glebowych operator ciągnika ma możliwość bezstopniowej regulacji siły wyzwalającej. W przypadku zaczepienia o kamień lub korzenie dodatkowym zabezpieczeniem jest podwójna śruba ścinana chroniąca pług przed uszkodzeniem.

Zabezpieczenie przeciążeniowe OptiStone obejmuje również łożyska ślizgowe przegubowe o wysokiej wytrzymałości, które zapewniają stabilność korpusów pługa podczas procesu odchylania. W porównaniu z powszechnie dostępnymi na rynku systemami ochrony przed przeciążeniem z czteropunktowym zawieszeniem firma Lemken stosuje korpusy płużne, które są mocno połączone z trójwymiarowymi punktami ułożyskowania i z tego powodu nie można ich odczepić. Zastosowane łożysko ślizgowe przegubowe, promieniowe jest trwałe, niezawodne i łatwo dostępne dla wygodnej konserwacji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.