Zobacz więcej
W ramach kampanii Manitou Challenge ładowarki teleskopowe tej marki były testowane w codziennej pracy przez rolniczych influencerów i dziennikarzy. Wrażenia uczestników, ich spostrzeżenia i oceny pozwoliły na rzetelną weryfikację możliwości maszyn Manitou.
Czy dzisiejsze gospodarstwo rolne może funkcjonować bez wsparcia zaawansowanych technologii? Trudno to sobie wyobrazić. Rolnicy, zarówno ci prowadzący rodzinne gospodarstwa, jak i duże przedsiębiorstwa, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przykładem jest Poznańska Hodowla Roślin i jej zakład produkcyjno-nasienny w Kosieczynie koło Zbąszynku w województwie lubuskim, gdzie postawiono na system John Deere Operations Center. Rozwiązanie to, dostarczone przez firmę Agro-Efekt, zrewolucjonizowało codzienną pracę na polach.
Łukasz Ledzion prowadzi 43-hektarowe gospodarstwo rolne w Natolinie Kiernoskim, nieopodal Łowicza. Dominującymi uprawami są zboża ozime oraz kukurydza, a cała produkcja roślinna jest wykorzystywana do produkcji pasz dla trzody chlewnej produkowanej w cyklu otwartym.
Martin Abderhalden współpracujący z niemieckim magazynem „eilbote”, poddał długoterminowym testom ładowarkę kołową wyposażoną w nowe opony „Ridemax” firmy BKT. Oto jego doświadczenia.
Kombajn Spirit 9200 firmy AVR, wraz z innymi maszynami tej marki, znacząco usprawnił pracę Grupy Producentów Ziemniaków „Kartofelek” z podwrocławskiego Chrzanowa. Dzięki połączeniu zaawansowanej technologii, niezawodności i wszechstronności, AVR dostarcza kompleksowe rozwiązania dla producentów ziemniaka. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w maszyny AVR. To sprzęt, który nie tylko spełnia nasze oczekiwania, ale także pozwala rozwijać gospodarstwo w nowoczesny sposób – podsumowuje Piotr Smoła, jeden z kluczowych członków Grupy.
Rodzina Kapka ma dobra rękę do biznesu, co potwierdzają dotychczasowe działania familii na niwie gospodarczej potwierdzone dotychczasowym rozwojem Młynów Kapka, firmy rodzinnej z ponad 70-letnią tradycją młynarską. Tajemnica sukcesu tkwi m. in. w doborze właściwej strategii działania, ale także najlepszych rozwiązań do podejmowanych zadań, tak jak w wypadku uruchomionej przez Młyny Kapka w 2023 r. okazałej bazy magazynowej na 70 tys. ton ziarna zrealizowanej przez firmę Riela.
W gospodarstwach zajmujących się intensywną uprawą ziemniaków, kluczowe znaczenie mają maszyny, które nie tylko zapewniają wysoką wydajność, ale również umożliwiają optymalizację procesów produkcji. Właśnie takie korzyści przynosi zastosowanie maszyn marki AVR, które z powodzeniem wykorzystywane są w specjalizującym się w produkcji ziemniaków gospodarstwie w miejscowości Kąty pod Wieluniem (woj. łódzkie), którego właścicielem jest Łukasz Łebek.
Aby móc zaoferować usługi techniczne na najwyższym poziomie, należy legitymować się nie tylko niezbędnym doświadczeniem i wiedzą personelu. Jednym z kluczowych, o ile nie najważniejszym czynnikiem jest bowiem nowoczesny, ale i sprawdzony park maszynowy, stanowiący gwarancję wysokiej jakości usług. Tak jest bez wątpienia w wielkopolskiej firmie Pro Agro, która w swojej działalności postawiła m.in. na markę Strautmann.