[ATR] Technika OwijarkiTanco

Zróżnicowany wybór owijarek Tanco

Data publikacji:
Zróżnicowany wybór owijarek Tanco

Firma Tanco posiada w swojej ofercie zróżnicowany wybór owijarek bel okrągłych - od prostych modeli z wytrzymałej i kompaktowej serii A po najbardziej zaawansowane owijarki z serii S z wieloma innowacyjnymi funkcjami oraz możliwością wyboru opcji ramion pojedynczego, podwójnego lub potrójnego dla  uzyskania maksymalnej wydajności.

Podstawowa seria A zawiera 3 modele owijarek podczepianych, o wydajności do 65 bel/h, które przeznaczone są dla indywidualnych rolników oraz podwykonawców. Seria została udoskonalona w celu wyeliminowania nadmiernego ciężaru i strat w czasie obsługi, a zastosowany tutaj stół ma niską pozycję roboczą, przez co rozładunek bel jest możliwy bezpośrednio na ziemię bez potrzeby używania stawiacza. Modele w wersji EH są w pełni automatyczne, co oznacza, że bele są ładowane, owijane i rozładowywane za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. W trakcie owijania na raz przewożone są dwie sztuki, a kiedy pierwsza bela zostanie owinięta, następna jest automatycznie podawana na stół owijarki.

 

Z ramionami w układzie satelitarnym

Seria S zawiera również 3 modele owijarek, tym razem z 3-punktowym układem zawieszenia TUZ, które różnią się ilością ramion. Producent opatentował system rozkładania i składania ramion owijających w jednym układzie cięcia i trzymania, przez co owijarki S są lżejsze i bardziej kompaktowe niż ich ciągane odpowiedniki, a jednocześnie zapewniają wydajność na poziomie do 80 bel/h. Ze względu na swoją masę seria S może z powodzeniem być stosowana we wszystkich rodzajach terenów, nawet w trudnych warunkach górskich. 

Podczas pracy rolki, dźwigary napędowe wtaczają się pod belę i następnie  zamykają, aby podnieść belę do pozycji owijania. W tym momencie ramiona owijające rozkładają się, a po zakończeniu cyklu składają do pozycji systemu teleskopowego noża Cut & Start, który formuje folię w jeden sznur, łatwy do odcięcia.

System ramion - satelit obracających się wokół beli redukuje jej ruch i zapewnia większą stabilność podczas owijania. Zaletą serii S jest również możliwość owijania i układania beli w trakcie jednej operacji, przez co nie tylko zmniejsza się nakłady pracy i oszczędza paliwo, ale również zmniejsza ryzyko uszkodzenia beli w czasie transportu. Owijarki serii S wyposażone są także w czujniki zerwania folii, podwójny dozownik z wbudowanymi opcjami rozciągania 55% i 70% oraz sterownik RDS Expert Plus. Opcjonalnie są dostępne stawiacz bel, który opuszcza i pozycjonuje bele w pionie, wałek odciążeniowy oraz zdalne sterowanie radiowe.

Wysoka wydajność

Model 1400 V opracowano zgodnie z najwyższymi standardami, zapewniając jego wydajność do 110 bel/h. Wykorzystuje przy tym zmienną hydrauliczną kontrolę prędkości i wyróżnia się unikalnym stołem dzielonym motylkowo, dla zapewniania wysokiej stabilności przy dużej prędkości owijania. Proporcjonalny układ hydrauliczny sprawia, że funkcje hydrauliczne tj. prędkość ramienia owijarki są łatwo regulowane, zapewniając płynniejsze owijanie, mniejsze wibracje i dłuższą żywotność maszyny.

Przejście z pozycji jazdy za ciągnikiem do pozycji wysuniętej z boku do pracy w polu odbywa się automatycznie, a ponieważ pozycja owijania beli znajduje się tuż przed osią, następuje równomierne rozłożenie obciążenia układu. Rozwiązanie to zmniejsza ugniatanie podłoża i zapewnia wyższą stabilność pracy. Owijarka posiada oczywiście szereg nowoczesnych funkcji, w tym m.in. funkcje autozaładunku, czujniki zerwania folii, system teleskopowy Cut & Start, aluminiowy, podwójny dozownik z opcjami rozciągania oraz Auto-Parkowanie. Sterowanie owijarką jest możliwie poprzez moduł RDS Expert oraz opcjonalny system radiowy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.