[ATR] Aktualności DLG

Wizje przyszłości według DLG-Agrifuture

Data publikacji:
Controlled Row Farming

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG ogłosiło 15 lutego podczas prezentacji online 5 zwycięzców nowego programu nagród za innowacyjność „DLG-Agrifuture Concept Winner”, który wyróżnia pionierskie osiągnięcia i wizje przyszłości w technice rolniczej. Jury, składające się z niezależnych międzynarodowych ekspertów wyznaczonych przez DLG, wybrało zwycięzców z krótkiej listy 10 kandydatów. Oto oni.

Controlled Row Farming - Amazone we współpracy z Agravis Raiffeisen i Schmotzer Hacktechnik

Koncepcja „Controlled Row Farming” jest nową metodą uprawy roli, w której każdy etap uprawy jest wykonywany w odniesieniu do ustalonego rzędu. Zapewnia to optymalizację plonów pomimo mniejszego zużycia nawozów i pestycydów. Dzięki uprawie roślin w stałym i równomiernym rozstawie rzędów wynoszącym 50 cm (zboże w podwójnych rzędach) oraz uwzględnieniu przesunięcia rzędów o 25 cm w celu uzyskania pozytywnych efektów płodozmianu, uzyskuje się zarówno optymalizację plonów, jak i maksymalną efektywność nakładów gospodarstw rolnych.

Możliwość wprowadzenia nasadzeń towarzyszących między rzędami upraw głównych zwiększa wartość ekosystemu rolniczego (sprzyja bioróżnorodności), np. poprzez ograniczenie parowania wody i erozji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.