Nowości

Nowości w zakresie ochrony roślin firmy Horsch

Data publikacji:

Firma Horsch cały czas wprowadza innowacyjne rozwiązania w swoim asortymencie opryskiwaczy i dzięki temu aktywnie pozyskuje nowe sektory rynku. Nowościami w tej kategorii są obecnie: kompaktowy opryskiwacz Leeb CS zawieszany na TUZ-ie , przeznaczony zarówno dla rolników jak i ogrodników oraz dwa modele opryskiwaczy samojezdnych Leeb VN i VL.

Opryskiwacz Leeb CS (Compact Sprayer) to nowatorskie rozwiązanie w kategorii opryskiwaczy zawieszanych na TUZ-ie. Wraz z ciągnikiem tworzy niedużą, lecz spójną całość, a swoje zalety uwidacznia głównie w  gospodarstwach z dużą ilością małych pól. Model CS dostępny będzie z trzema różnymi wielkościami zbiorników: 1400, 1800 oraz 2200 l, dodatkowo można będzie zamówić także zbiornik przedni.

Niewielki opryskiwacz został wyposażony w wyjątkowe innowacje techniczne. Przykładem może tutaj być system aktywnego sterowania belką BoomControl, co jest unikalnym rozwiązaniem w opryskiwaczu zawieszanym na TUZ-ie, ponadto są też różne opcje adaptacyjne, system stałego oczyszczania wnętrza, CCS Pro, rozwadniacz i inne.

Cechą wyróżniającą opryskiwacz CS jest również łatwość jego obsługi. Opryskiwacz można szybko i łatwo podłączyć za pomocą nowo opracowanego trójkąta sprzęgającego i w pełni hydraulicznemu napędowi pomp. Wszystkimi funkcjami maszyny steruje się za pomocą okien dialogowych Horsch znanych już z modeli Leeb LT/GS.

Opryskiwacze samojezdne

W kategorii opryskiwaczy samojezdnych portfolio firmy Horsch zostało rozszerzone szczególnie z uwzględnieniem gospodarstw, które potrzebują dużego prześwitu i przestawnych kolein. Modele samojezdne Leeb VN (VariableNarrow), z hydraulicznie regulowaną szerokością śladu oraz Leeb VL (VariableLarge) z mechaniczną lub opcjonalnie hydrauliczną regulacją, zostały zbudowane na tej samej platformie i oferują taką samą technologię oprysku oraz to samo wyposażenie techniczne i komfort jazdy.

Różnice między nimi dotyczą właśnie rozstawu osi oraz wariantów tworzonych kolein. Podstawę stanowi tutaj podwozie ComfortDriveFlex, które zapewnia dużą elastyczność w zakresie rozstawu kół i prześwitu, a ponieważ koła są zamontowane na ramie przesuwnej, opryskiwacz można łatwo dostosować do każdej uprawy.

Opryskiwacze samojezdne oferowane są ze zbiornikami o pojemności 5000 lub 6000 l, a dzięki dodatkowej funkcji regulacji wysokości można uzyskać prześwit nawet do 2 m. W przypadku wyboru opcjonalnego zbiornika o pojemności 8000 l, maksymalny prześwit wynosi 1,6 m.

Firma Horsch dokonała także optymalizacji w systemie sterowania belką BoomControl, który aktywnie reguluje belkę i zapewnia dokładne utrzymanie wysokości roboczej przy jednoczesnej dużej prędkości jazdy na płaskim lub lekko pagórkowatym terenie. Układ dostosowuje się teraz do większego prześwitu dla wyższych upraw i zmiennego rozstawu osi dla upraw rzędowych. Rolnicy posiadający szczególnie duże obszary wymagają też większej prędkości roboczej i zachowania wysokiej stabilności pojazdu podczas pracy.

Rozkład masy w prezentowanych opryskiwaczach samojezdnych wynosi 50:50, a komfortowa kabina przednia jest idealnie umieszczona, jeżeli chodzi o rozłożenie ciężaru i stabilność maszyny w terenie. Kabina gwarantuje oczywiście bardzo dobrą widoczność, a jej wnętrze zaprojektowane jest pod kątem zapewnienia dużej ilości wolnej przestrzeni dla operatora.

Na rynkach europejskich coraz bardziej znaczące stają się szerokie rozstawy, znane głównie z rynków eksportowych z uprawami rzędowymi. Odbiorcą takich rozwiązań są firmy z uprawami specjalnymi, gdzie wymagane są zmienne rozstawy większe niż 2,25 m. Model VN zapewnia przy tym szerokość transportową poniżej 3 m. Leeb VL przeznaczony jest z kolei na rynki, które nie mają specjalnych wymagań dotyczących szerokości transportowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.