[ATR] Technika meprozet

Nowoczesne dozowniki naglebowe Meprozet

Data publikacji:
Nowoczesne dozowniki naglebowe Meprozet

Coraz wyższe wymagania środowiskowe oraz rosnące ceny nawozów skłaniają rolników do wyboru najbardziej optymalnych rozwiązań, a firma Meprozet Kościan, będąca wiodącym w Polsce producentem wozów asenizacyjnych, w swojej ofercie posiada także nowoczesne dozowniki naglebowe wyposażone w płozy/łyżwy nacinające glebę.

Płozowe dozowniki naglebowe stają się coraz bardziej popularne i mogą być z powodzeniem stosowane we wszystkich typach upraw oraz na użytkach zielonych. Ważne jest to, że system aplikacji, jaki zapewniają, znacznie ogranicza straty azotu oraz jednocześnie niweluje emisję związków odorowych. Sposób działania takiego systemu jest prosty, lecz skuteczny. Płoza nacina glebę pod naciskiem około 12 kg, a specjalnie wyprofilowana wąska dysza aplikuje gnojowicę bezpośrednio w głąb podłoża.

Szeroki wybór rozwiązań

Meprozet oferuje dozowniki płozowe w zakresie od 3 do nawet 30 m szerokości, można więc dopasować wyposażenie do posiadanego wozu asenizacyjnego zgodnie z wymaganą wydajnością aplikacji. Dla wozów o mniejszych pojemnościach idealnie sprawdzi się najmniejszy z oferowanych dozowników o szerokości 3 m. Nie wymaga on specjalnego przystosowania do aplikatorów, a jedynym, niezbędnym warunkiem użytkowania jest posiadanie włazu tylnego o średnicy 600 mm, na którym mocowany jest dozownik.

Wersje o szerokościach w zakresie od 5,3 do 10,5 m są prostymi i lekkimi konstrukcjami niemieckiej marki Vogelsang lub holenderskiej firmy Bomech. Przeznaczone są do montażu na wozach posiadających przystosowanie do aplikatorów i dozowników, przy minimalnej pojemności zbiornika wynoszącej 6 tys. l. Ich ważnymi zaletami są: konkurencyjna cena, łatwość obsługi oraz możliwość montażu również do wozów jednoosiowych.

Bardziej zaawansowane technologicznie konstrukcje wiodących w Europie producentów przewidziano dla wozów asenizacyjnych o pojemnościach powyżej 12 tys. l. W tej grupie produktowej dostępne są dozowniki o szerokości od 12 do 18 m, wymagające również specjalnego przystosowania wozów oraz dodatkowo hydraulicznego układu dociążania zaczepu.

W kategorii największych szerokości roboczych, od 21 do 30 m, oferta Meprozetu obejmuje dozowniki Vogelsang lub Bomech, z systemem kontroli dawki dla uzyskania jak największej kontroli ilości składników odżywczych aplikowanych do gleby. Dozowniki z tej grupy przeznaczone są do montażu na wozach marki Rexager. Te modele klasy Premium, wyposażone w zaawansowane sterowanie elektroniczne, są również od niedawna wytwarzane przez producenta w Kościanie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.