Nowości Uprawa i siew

Jeden przejazd z pługiem dłutowym Bednar Terraland TN Profi

Data publikacji:

Zawieszany pług dłutowy TN Profi firmy Bednar umożliwia idealne przygotowanie nawet najcięższej gleby w pojedynczym przejeździe. Intensywna uprawa w zakresie od 15 do 65 cm, wysoka przepustowość z prześwitem 79/89 cm oraz duża wytrzymałość konstrukcji ze stali o podwyższonej wytrzymałości Alform to niewątpliwe atuty tej maszyny.

    Pług Bednar Terraland TN Profi

Pług TN Profi przeznaczony jest do głębokiego spulchnienia i intensywnego wymieszania resztek pożniwnych, co jest alternatywą dla orki i ogranicza również koszty pracy, umożliwia usunięcie warstwy płużnej dla zapewniania lepszej gospodarki wodnej, a także pozwala na całkowitą odbudowę profilu glebowego.

Dostępny jest w szerokości roboczej 3 lub 4 m i w zależności od wyposażenia jego masa wynosi od 3400 do 5050 kg. Zalecana moc agregowanego ciągnika określona została na 230-360 KM.

Układ roboczy składa się z dwóch rzędów lemieszy ze skrzydełkami (dłuta 40 lub 80 mm), dwóch rzędów talerzy tnących Cutter oraz podwójnego wału kolczastego. Zęby robocze w ilości 7 lub 9 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą skuteczność i wydajność pracy. Trzykrotnie łamany kąt pracy elementów roboczych ułatwia penetrację gleby i zapewnia optymalne wymieszanie resztek pożniwnych.

Pierwszy kąt agresywnie przecina talerz pługa. Ustawiony jest w taki sposób, aby nie przenosić niższych warstw gleby (uboższej w składniki pokarmowe) na głębokość, na którą wysiewane są rośliny. Drugi kąt daje efekt intensywnego mieszania resztek roślinnych z glebą. Tworzy więc jednorodny materiał organiczny. Trzeci kąt miesza materię organiczną w celu jej ostatecznego włączenia w strukturę gleby.

Powstałe bryły zalegające na warstwie wierzchniej zostają następnie dokładnie rozkruszone poprzez wały, a idealne wykończenie otrzymuje się dzięki podwójnym wałom z talerzami Cutter Disc, które ostatecznie rozdrabniają warstwę wierzchnią gleby dla idealnego wygładzenia.

W celu zminimalizowania rozmiarów transportowych moduł Cutter Disc jest składany hydraulicznie.
Producent zaznacza, że podczas pracy z zębami i wałami kolczastymi należy pamiętać, że maszyna musi pracować w odpowiednich warunkach glebowych, w przeciwnym razie wałki kolczaste lub ich elementy (łożyska itp.) mogą ulec uszkodzeniu.

W opcjonalnym wyposażeniu pługa znajdują się dłuta 40 i 70 z napawanym węglikiem, hydraulicznie regulowany tylny wał dwurolkowy o masie 202 kg oraz zestaw do aplikacji nawozu w profilu glebowym na różnych głębokościach. System Quick-Change umożliwia w razie potrzeby szybką wymianę dłut dwustronnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.