[ATR] Technika

Imizuni - specjaliści do obierania cebuli

Data publikacji:
Imizuni - specjaliści do obierania cebuli

Ręczne obieranie cebuli na dużą skalę jest procesem męczącym i wymagającym czasu. Problemy mogą się również pojawiać na etapie rekrutacji pracowników do tego zadania. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być zastosowanie dedykowanej maszyny do obierania, która wykonuje pracę mechanicznie w krótszym czasie, z dużą dokładnością i przy minimalnej ilości odpadów. Takie rozwiązania opracowała polska firma Imizuni ze Środy Wielkopolskiej.

Maszyny firmy Imizuni przeznaczone są dla firm, które przygotowują cebulę dla przemysłu spożywczego, przetwórczego, jak również do marketów i sieci spożywczych. Dzięki wykorzystaniu odwróconej technologii zmniejszają przy tym ilości produkowanych odpadów. Wspomniana technologia odwrócona polega na obcinaniu końcówek cebuli po wcześniejszym obraniu jej z łuski. Można w zależności od potrzeb i preferencji klienta wybrać wersję maszyny z obcinarką, jak i bez. Ważny jest fakt, iż zastosowane rozwiązania techniczne umożliwiają obieranie surowca o różnej wielkości w tym samym czasie.

Wydajne działanie

Obecnie producent oferuje 2 podstawowe modele obieraczek. Imizuni OB-2R/4800 to maszyna dwurzędowa do odcinania końcówek o wydajności pracy do 140 cebul na minutę. Średnica obcinanej przez maszynę cebuli mieści się w przedziale od 40 do 120 mm, a odpad wynosi w zależności od ustawienia 10-12%. Wersja Imizuni SLM-2R/2000/300 obiera natomiast do 160 cebul w ciągu minuty bez obcinania końcówek, a z obcinaniem jest to pomiędzy 100-140 sztuk.

W tym przypadku wielkość obieranej przez maszynę cebuli mieści się w przedziale od 45 do 120 mm, odpad z obierania łuski wynosi 8%. Producent posiada również dedykowany stół inspekcyjny ślimakowy Imizuni SIS-7R/2000, jego część robocza (ślimaki) ustawione są równolegle do siebie, transportując cebulę wzdłuż stołu. Całe maszyny wraz z zsypem wykonane są z wysokiej jakości materiału, czyli ze stali kwasoodpornej. Producent świadczy usługi serwisowe na teranie całego kraju i udziela 12-miesięcznej gwarancji na swój produkt.
Obecnie firma Imizuni pracuje nad wdrożeniem do produkcji obieraczki w wersji czterorzędowej o jeszcze większej wydajności działania.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.