[ATR] Aktualności

Co słychać w branży rolniczej?

Data publikacji:

Firma Horsch rozbudowuje swój zakład produkcyjny w Ronneburgu w niemieckiej Turyngii. Zwiększenie mocy produkcyjnych nowej fabryki będzie możliwe dzięki zwiększeniu m.in. powierzchni montażowej o 11 tys. m². Koszt? 17 mln euro.

Firmy Fendt oraz Deutz podpisały długoterminową umowę o współpracy na mocy której ten renomowany niemiecki producent silników będzie dostarczał koncernowi AGCO (oczywiście do ciągników marki Fendt) jednostki napędowe o mocy do 150 KM. Porozumienie zakłada także szeroko zakrojoną współpracę badawczo-rozwojową w zakresie elektryfikacji maszyn oraz wykorzystania paliw alternatywnych.


Bobcat zdobył (po raz szósty z rzędu) dwie nagrody EquipmentWatch 2021 za najwyższą wartość zachowaną (HRV) dla kompaktowych ładowarek gąsienicowych (model T770) i małych ładowarek o sterowaniu burtowym (model S590). Są to jedyne nagrody w branży, które wykorzystują dane od osób trzecich do wskazania sprzętu, który według prognoz najlepiej zachowa i utrzyma swoją wartość w ciągu najbliższych 5 lat.


Podczas targów Agritechnica 2019 zaprezentowano niezależny od producenta interfejs DataConnect, który umożliwia wymianę istotnych danych maszyn między platformami i pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich informacji dotyczących floty obejmującej maszyny różnych producentów na jednej, wybranej przez siebie platformie. Rozwiązanie to jest już dostępne dla firm/marek: 365FarmNet, Case IH, Steyr, Claas, John Deere oraz New Holland.


7-8 września ale dopiero w 2022 r. Wtedy właśnie odbędzie się kolejna edycja Potato Europe. Pierwotnie ta wystawa została zaplanowana na 1-2 września br. w holenderskim Flevoland. W przyszłym roku organizatorzy Potato Europe zaproszą do Bockerode na południe od Hanoweru (Niemcy).
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.