[ATR] Wywiady [ATR] Aktualności agro-efekt

Agro-Efekt. Rolnictwo precyzyjne w szerokim zakresie

Data publikacji:
Stefan Ścieszka, prezes spółki Agro-Efekt.

Stefan Ścieszka, prezes spółki Agro-Efekt.

Cykl tegorocznych spotkań dilerów marki John Deere z rolnikami pod hasłem Dni Otwartych stał pod znakiem prezentacji rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Miejscem ostatniego spotkania 31 maja był Ujazd Górny na Dolnym Śląsku, gdzie znajduje się uruchomiony w ubiegłym roku oddział firmy Agro-Efekt. Stefan Ścieszka, prezes spółki podzielił się z redakcją atr express opinią na temat rozwiązań ułatwiających optymalizację prowadzenia gospodarstw rolnych.

Prezentacja podczas Dni Otwartych dilerów John Deere'a rozwiązań z zakresu rolnictwa precyzyjnego bardzo dobrze komponuje się z filozofią firmy Agro-Efekt stawiającą na promowanie nowych technologii i rozwiązań w rolnictwie zmierzających do optymalzacji procesu produkcji.
Od zawsze promujemy nowoczesne technologie, a naszym oczkiem w głowie jest rolnictwo precyzyjne, rozumiane jednak w znacznie szerszym zakresie, nieograniczającym się wyłącznie do funkcji technicznej. Obejmuje ono bowiem także wiedzę Agro, wiedzę o fazach rozwoju roślin itp. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze oznacza to nawiązanie nowych relacji z klientem na innym poziomie - widzimy partnerstwo w większym wymiarze (korzyści producenta). Po drugie, jako firma Agro-Efekt dbamy o rentowność gospodarstwa rolnego na poziomie optymalizacji działalności, obejmującą również możliwość redukcji kosztów. Kiedy bowiem obszar do dalszego zwiększania plonów jest już zamknięty lub ograniczony, wracamy do przestrzeni kosztowej. Poruszamy się bowiem w obrębie trzech krzywych: plonów, kosztów i podjęcia decyzji - mamy opracowane modele matematyczne dzięki którym jesteśmy w stanie wyliczyć rolnikowi współczynnik rentowności. 

Pierwsza z nich to krzywa plonów, która od wysiania ziarniaka do gleby ciągle spada - przede wszystkim ze względu na ilość błędów popełnionych w całej technologii uprawy, obejmujących np. nieprzywiązywanie wagi do terminów wystąpienia patogenu czy nieśledzenie warunków sprzyjających występowaniu chorób lub chwastów. Skorelowana z nią jest oczywiście krzywa kosztów, pozwalająca określić tzw. plon zero. Oczywiście mamy do zaoferowania najnowsze rozwiązania techniczne spod znaku John Deere'a, ale także wsparcie naszych wysoce wykwalifikowanych doradców z Centrum Operacyjnego, ułatwiających poruszanie się w procesie produkcji oraz podejmowanie przez rolników optymalnej decyzji we właściwym momencie - odnośnie szkodników, chorób czy gęstości wysiewu. Pozwoli to np. na wyprzedzenie szczytu porażenia roślin. A tylko w tym wypadku jest to o wiele tańszy i skuteczniejszy sposób niż zbyt późne przeprowadzenie zabiegu. 

W obszarze kosztów coraz większe znaczenie odgrywają nośniki energii. W jaki sposób przeciwdziałać ciągłym podwyżkom np. prądu?

....

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.