Aktualności

Zacieśniona współpraca firm Claas i Carraro.

Data publikacji:

Firmy Claas i Carraro podpisały nową umowę strategiczną. Oprócz rozwoju i produkcji ciągników specjalnych i kompaktowych oraz dostaw osi i komponentów do ciągników, współpraca obu przedsiębiorstw obejmuje również wzajemny transfer wiedzy i wymianę kompetencji w obszarze zasobów ludzkich i najlepszych praktyk w kontekście zrównoważonego rozwoju.

    Zacieśniona współpraca firm Claas i Carraro.

Firmy Claas i Carraro Group mogą pochwalić się wieloletnią udaną współpracą. Oprócz dostaw osi i komponentów, w tym osi przednich do produkowanych w Le Mans ciągników Arion 400, partnerstwo od chwili przejęcia Renault Agriculture przez Claas w 2003 r. obejmuje również rozwój i produkcję ciągników o wąskim rozstawie kół, kompaktowych oraz bez kabiny. Od wielu lat Carraro Agritalia produkuje dla Claas także ciągniki kompaktowe Elios.
– Jasnym, krótko- i średnioterminowym celem naszego przedsięwzięcia jest zwiększenie sprzedaży i udziałów w rynku w segmentach ciągników specjalnych i kompaktowych – podsumowuje Thomas Böck, dyrektor generalny Claas. – Aby osiągnąć nasze cele, wspólnie inwestujemy nie tylko w nowe rozwiązania, ale także w kompetencje i umiejętności naszych pracowników oraz transfer know-how.

W listopadzie 2021 r. firma Claas zaprezentowała zmodernizowaną, zbudowaną przez Carraro serię Nexos z normą emisji spalin Stage V oraz licznymi nowymi rozwiązaniami w zakresie techniki i wyposażenia (więcej na s. 32 - przyp. red.). Na bazie jeszcze ściślejszej współpracy w 2022 r. mają zadebiutować kolejne nowe modele ciągników. W przyszłości współpraca strategiczna będzie dotyczyć obszarów czysto technicznych, takich jak rozwój i specyfikacja ciągników oraz dostawy osi i kół zębatych przez Carraro Group, będzie również obejmować obszar Corporate Social Responsibility (CSR).

– Nasza decyzja o zintensyfikowaniu współpracy z Carraro Group opiera się na głębokim wzajemnym zaufaniu i obopólnej chęci zasadniczego pogłębienia naszych rozwijanych przez lata kompetencji – kontynuuje Böck. – Dlatego też wybrani pracownicy Carraro Group będą przez krótki czas pracować w zakładach Claas i odwrotnie. Oprócz obszarów produkcyjnych dotyczy to również funkcji administracyjnych w obszarze małych ciągników. Oba rodzinne przedsiębiorstwa w średnio- i długoterminowej perspektywie skorzystają na tym transferze wiedzy oraz wzmocnią swoją współpracę i bliskość w odniesieniu do wartości marki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.