Nowości

Woprol na wojnie z drożyzną

Data publikacji:

Kiedy u progu nowego sezonu ceny środków do ochrony roślin oraz nawozów rosną w tempie znacznie wyższym od i tak już wysokiej inflacji, należy podjąć szczególne starania dla odciążenia portfeli rolników w tym zakresie. Jak to uczynić? Dobrym rozwiązaniem może być rozsiewacz do pasowego wysiewu nawozów firmy Woprol z Podkarpacia, cenionego producenta m.in. opryskiwaczy polowych i rozsiewaczy nawozów.

    woprol, rozsiewacze, opryskiwacze

Precyzja wysiewu, łatwość obsługi i optymalna funkcjonalność to dziś cechy niezmiernie pożądane przez rolników, kiedy nawozy osiągają zawrotne ceny. Nie dziwi zatem, że celem producenta z Sędziszowa Małopolskiego było stworzenie ulepszonego rozsiewacza nawozów, zapewniającego oczekiwaną równomierność wysiewu przede wszystkim w uprawach ogrodniczych.

Pomocną dłoń dla firmy Woprol wyciągnęły: Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach (współpraca merytoryczna) oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (dofinansowanie). Efektem tego współdziałania jest rozsiewacz, który charakteryzuje się niską nierównomiernością wysiewu - w granicach 12%. Maszyna została przy tym uzbrojona w szereg przydatnych funkcjonalności, jak np. systemy zapobiegające rozdrabnianiu granul w procesie wysiewu oraz gromadzeniu się zanieczyszczeń kierownic rozsiewacza - jest to zasługa zastosowania nowej, opatentowanej łopatki wysiewającej. Przy zastosowaniu kierownic wysiewających nawóz podawany jest precyzyjnie pod rząd upraw, co dotyczy sadów, plantacji owocowych oraz szkółek ogrodniczych.

Warto przy tym podkreślić, że wprowadzone w tym modelu rozsiewacza rozwiązania techniczne bardzo dobrze wpisują się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Kryje się pod nią plan działań na rzecz zrównoważonej gospodarki unijnej, którego założeniem są m.in.: ograniczenia stosowania środków ochrony roślin o co najmniej 50%, stosowania nawozów o co najmniej 20%, straty składników pokarmowych o co najmniej 50%, bez ryzyka zmniejszenia żyzności gleby.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.