Nowości

Szeroki rozrzut z firmą Bergmann

Data publikacji:

Na targach Agritechnica 2019 firma Bergmann zaprezentowała unikalny i opatentowany adapter z szerokim rozrzutem V-Spread o szerokości roboczej do 36 m (w zależności od rodzaju rozrzucanego materiału) z optymalnym rozdziałem poprzecznym, przeznaczony do montażu na dwuosiowych rozrzutnikach uniwersalnych serii TSW 5210 i TSW 6240 oraz do trzyosiowych rozrzutnikach uniwersalnych TSW 7340 S. Od sezonu 2022 V-Spread będzie wchodził w skład wyposażenia uniwersalnych rozrzutników niskopodłogowych TSW 2140 E. 

    Bergman rozrzutniki niskopodłogowe TSW 2140 E

Efektywne połączenie układu talerzy rozrzucających w kształcie litery V poprzecznie do kierunku jazdy z jednoczesnym zwiększeniem średnicy talerzy umożliwia bardziej równomierne rozłożenie materiału rozrzucanego na talerzach, a tym samym doskonały rozkład nawozu na powierzchni pola. Zalety adaptera V-Spread w porównaniu ze standardowymi adapterami rozrzucającymi są następujące: większe szerokości robocze przy najwyższej jakości rozrzutu, mniejsza liczba przejazdów na danej powierzchni i tym samym mniejsze zagęszczenie gleby, możliwość korzystania ze ścieżek przejazdowych również powyżej 24 m, a także większa przepustowość - zmniejszone zużycie rozrzutnika dzięki mniejszej liczbie przejazdów.

Warunkiem zastosowania V-Spread jest wał z przegubami Cardana do napędu walców frezowych. Zapewnia on komfortową eksploatację przy redukcji czynności konserwacyjnych i w porównaniu z napędem łańcuchowym gwarantuje znacznie cichszą pracę oraz większy komfort pracy kierowcy. Firma Bergmann oferuje takie rozwiązanie napędu walców frezowych od najmniejszego do największego rozrzutnika uniwersalnego (8 do 34 t dopuszczalnej masy całkowitej). To unikalne rozwiązanie na rynku.

Dokładne dozowanie rozrzucanej ilości nawozów organicznych firma Bergmann zaprezentuje w przyszłym sezonie, przedstawiając nowy  opcjonalny system kompensacji wagowej ExaRate. Umożliwia on jeszcze dokładniejszą aplikację nawozów niż w przypadku stosowania sprawdzonego układu ważącego. Jest on zintegrowany z oprogramowaniem Isobus, stale rejestruje straty masy podczas zabiegu rozrzucania i porównuje je z zadaną dawką (t/ha).

Rzeczywista ilość rozrzucanego obornika jest stale i automatycznie dopasowywana do wartości zadanej. W efekcie w każdych warunkach uzyskuje się dokładne dozowanie rozrzucanej ilości, co jest wymagane przez użytkowników szczególnie w przypadku drogich lub delikatnych nawozów, jak wapno, suchy nawóz kurzy lub osad ściekowy. Dzięki temu nawóz organiczny jest bardziej  efektywnie wykorzystywany przez rośliny, gdyż gleba otrzymuje składniki odżywcze stosownie do potrzeb i wydajność plonów wzrasta. Układ sterowania pracą rozrzutników Bergmann zapewnia możliwość zarządzania specyficznego dla określonej części pola za pomocą kart aplikacji (Variable Rate Control - VRC).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.