[ATR] Nowości BINsilosy

Silosy BIN o dużej pojemności

Data publikacji:

Największy polski producent magazynów do przechowywania ziarna zbóż - firma BIN z Aleksandrowa Kujawskiego - wprowadziła do sprzedaży silosy płaskodenne z blachy falistej o pojemności od 500 do 5000 ton. Średnica największych wynosi 19 m, a wysokość sięga 26 m. Kilkadziesiąt takich magazynów ziarna już trafiło do gospodarstw polskich rolników, zadowolonych z poczynionych inwestycji.

Nowe silosy mogą mieć podłogę stalową lub betonową. Podłoga stalowa wykonana z perforowanej blachy może być postawiona na bloczkach betonowych lub na stalowym ruszcie, umożliwiającym montaż wyładowczego przenośnika ślimakowego o wydajności 150 t/h.

Alternatywą jest podłoga betonowa z kanałami wentylacyjnymi i kanałem technologicznym do wstawienia przenośnika rozładowczego. W silosach można zamontować wielopunktową sondę do pomiaru temperatury ziarna, a zastosowany system wentylacji umożliwia jego schładzanie i długookresową konserwację.

Dostępne urządzenia zapewniają mechanizację sprawnego załadunku i wyładunku ziarna zbóż, kukurydzy i rzepaku, przechowywanych w silosach.

Przy projektowaniu tych magazynów położono duży nacisk na wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania. Zaprojektowano kanał bezpieczeństwa jako alternatywny sposób rozładunku silosu, wygodne platformy dostępu do wnętrza silosu, szerokie i bezpieczne pomosty eksploatacyjne oraz właz dolny otwierany „jedną ręką”.

Uruchomienie produkcji „BIN-ów” o dużej pojemności to spełnienie postulatów wielu producentów ziarna krajowych i zagranicznych, a także szefów firm, zajmujących się handlem na rynkach wewnętrznych, a także eksportem tymi towarami.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.