Sad pod ochroną opryskiwaczy Agrola

Data publikacji:
Sad pod ochroną opryskiwaczy Agrola

Firma Agrola produkuje opryskiwacze do ochrony roślin w sadach i w polowych uprawach warzywnych. Szeroka oferta polskiej firmy pozwala dobrać opryskiwacz tak, aby zadowolić każdego producenta owoców i warzyw, a urządzenia te są z powodzeniem stosowane w Polce jak i za granicą.

Największą rynkową popularnością wśród produktów Agroli są opryskiwacze deflektorowe z wentylatorami osiowymi Optimum, K6, Vertical, Power oraz z wentylatorem promieniowym Ribes, a dla upraw rzędowych truskawek i warzyw model Aeris. Co ważne, sprzęt można dobrać dla danych upraw w taki sposób, aby przeprowadzane zabiegi były zawsze szybkie, proekologiczne i nie degradowały środowiska.

Opryskiwacze do różnych upraw

Opryskiwacz Optimum dzięki zastosowaniu kieszeniowych kierownic powietrza sprawdza się doskonale zarówno w sadach karłowych, półkarłowych jak i tradycyjnych. Wyposażony jest w kolumnową - deflektorową przystawkę wentylatorową o odwróconym ciągu powietrza, co pozwala na kierowanie oprysku pod odpowiednim kątem w stosunku do rzędu upraw, zwiększając w ten sposób oszczędność cieczy roboczej.

Do wysokich upraw szpalerowych został stworzony opryskiwacz Vertical. Dzięki zastosowaniu zespołu dwóch przystawek wentylatorowych, deflektorowych, umieszczonych jedna nad drugą i wykorzystujących zalety odwróconego ciągu powietrza sprawdza się w ochronie wysoko prowadzonych drzew w sadach intensywnych i tradycyjnych.

Opryskiwaczem o dużym zakresie rozpiętości wydajności powietrza jest model serii Power, przeznaczony głównie do oprysku sadów z mocno rozbudowaną koroną drzew, chociaż może być też stosowany w sadach półkarłowych czy karłowych. W tej wersji zastosowano przystawkę wentylatorową z dwoma wentylatorami umieszczonymi jeden za drugim w jednej osi.

Taka konstrukcja umożliwia obsługę przez jeden wentylator zespołów rozpylaczy znajdujących się po lewej stronie opryskiwacza, a przez drugi wentylator zespołów po prawej stronie. Pozwala to uzyskać o wiele większą wydajność powietrza. W roku ubiegłym model Power był jednym z lepiej sprzedających się opryskiwaczy, a związane jest to z zapotrzebowaniem na urządzenia z dużym zakresem regulacji powietrza, który sprawdza się zarówno przy szerokim, jak i węższym nasadzeniu.

Już wkrótce firma Agrola ma zamiar wprowadzić na rynek opryskiwacz z indywidualną regulacją strumienia powietrza, niezależną dla każdej ze stron. Rozwiązanie to umożliwi skierowanie większej ilości powietrza przeciwnie do wiatru skierowanego prostopadle do linii rzędów i odwrotnie mniejszej ilości zgodnie z wiejącym wiatrem. Skutkiem będzie tak ważne zwiększenie równomierności rozkładu preparatu w koronie drzewa ze zmniejszeniem strat podczas oprysku przy niekorzystnych warunkach w wietrzne dni.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.