[ATR] Nowości

Równoległa rama skrętna Steketee EC-Steer

Data publikacji:
Równoległa rama skrętna Steketee EC-Steer

Presja środowiskowa doprowadziła do sytuacji zmniejszania udziału chemicznych środków ochrony roślin. Wobec tego wzrost znaczenia nabrały metody mechanicznego usuwania chwastów. W tym zakresie przydatne jest innowacyjne rozwiązanie, jakim jest równoległa rama skrętna Steketee EC-Steer, dająca możliwość sterowania dżojstikiem, a także wykorzystania kamery podczas operacji pielenia.

Równoległa rama skrętna Steketee EC-Steer zmienia niesterowane maszyny do pielenia popularnych producentów w nowoczesne narzędzie dla rolników, którzy chcą unowocześnić stosowaną technologię lub przełączać się między systemami.

Rama skrętna Steketee EC-Steer zawieszana jest trzypunktowo, umożliwia płynne i precyzyjne sterowanie podczas pracy z otwartymi stabilizatorami cięgieł dolnych ciągnika. Ważne jest to, że w trakcie pracy żadne ruchy boczne nie są przenoszone między ciągnikiem a ramą. Sterowanie odbywa się wygodnie z poziomu kabiny ciągnika za pomocą dżojstika lub kamery IC-Light.

Wykorzystanie kamery pozwala na pracę automatyczną. Jest to możliwe dzięki rozróżnianiu roślin uprawnych i chwastów na podstawie różnych odcieni zieleni lub spektrum kolorów RGB. Na wyróżnienie zasługuje wysoka dokładność działania, pracuje skutecznie w odległości do 2 cm od rośliny.

Dwie wersje do wyboru

Równoległa rama skrętna EC-Steer występuje jako część standardowych maszyn Steketee, dostępna jest również jako samodzielna jednostka. W drugim przypadku można ją zastosować do modernizacji innych maszyn do pielenia.

Producent oferuje ramę w dwóch wersjach. Model EC-Steer 7 przeznaczony jest dla maszyn o masie do 2500 kg i szerokości roboczej do 6 m. Wyposażony jest on w trzypunktowy wrzeciennik, który sprawia, że kamerę można ustawić centralnie na ramie kierownicy, aby zmaksymalizować pole widzenia na obszar roboczy. Drugą wersją jest EC-Steer 9 ze wzmocnioną konstrukcją ramy, który sprawdzi się w przypadku większych maszyn o szerokości roboczej do 9,0 m i masie do 4000 kg.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.