[ATR] Technika

Profesjonalne schładzalniki Fullwood Packo

Data publikacji:
Profesjonalne schładzalniki Fullwood Packo

Firma Farm-MPartner ze Środy Wielkopolskiej reprezentuje na polskim rynku światowych producentów maszyn i urządzeń niezbędnych w hodowli bydła mlecznego. Pośród szerokiego asortymentu znanych marek znajdują się również schładzalniki do mleka firmy Fullwood Packo, dostawcy kompletnych i zintegrowanych rozwiązań do dojenia, chłodzenia i zarządzania stadem bydła mlecznego.

Chłodzenie i przechowywanie mleka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokich standardów jakości. Rozwiązania chłodnicze powinny być więc w pełni dostosowane do potrzeb danego gospodarstwa, od małych rodzinnych firm po mega-farmy. Oferta grupy Fullwood Packo obejmuje różne możliwości, w tym schładzalniki wykorzystujące wodę lodową lub modele ze schładzaniem bezpośrednim.

Zbiornik z elektroniczną kontrolą temperatury 

Podstawą konstrukcji schładzalnika Packo jest poziomy zbiornik ze stali nierdzewnej 18/10 z laserowo spawanym parownikiem. Oferowane zbiorniki są zgodne z normą EN 13732 i mają pojemność od 1125 do 15 762 l. Sadowione są na podporach stałych z możliwością regulacji wysokości stóp, przy czym ich standardowe pochylenie wynosi 2%. Zbiornik schładzalnika posiada płaski właz z obrotową pokrywą z gumową uszczelką, demontowany odpowietrznik, drabinkę inspekcyjną oraz 2 otwory doprowadzenia mleka o średnicy 80 mm, 1 w pokrywie włazu i 1 z tyłu. Samoczyszczący spust zbiornika z zaworem motylkowym, w zależności od wersji i wybranej wielkości, ma średnicę 50 lub 80 mm. Pozwala na podłączenie cysterny NW 50 lub 65.

Na życzenie klienta możliwe jest również zastosowanie innych złączek np. SMS, DS., RJT lub IDF. Wydajne czyszczenie zbiornika umożliwia system Packo Roto Jet z dyszami obrotowymi w łopatkach mieszalnika. Dla ograniczenia zużywanej wody jej poziom jest kontrolowany automatycznie. Pionowo montowana jest pompa czyszcząca ze stali nierdzewnej, której moc zależy od ilości obsługiwanych mieszalników. Dla pojedynczego moc pompy wynosi 1,1 kW, dla dwóch 1,5 kW.

Wszystkie elektryczne komponenty pracują pod standardowym napięciem 230 V i z częstotliwością prądu 50 Hz, przy czym dostępne są również inne specyfikacje na specjalne zamówienie. Kontrola temperatury mleka odbywa się poprzez elektroniczny moduł Dolphin, możliwe są tutaj  2 regulowane ustawienia: 3,2oC oraz 1,9oC (funkcja głębokiego chłodzenia). Niezbędne informacje o stanie schładzalnika są wyświetlane na dużym wyświetlaczu LCD. Zbiornik ma także w pełni automatyczny dziennik chłodzenia, mieszania, czyszczenia oraz funkcję raportowania ewentualnych błędów działania.

Chłodzenie bezpośrednie lub wodą lodową i wyposażenie opcjonalne

Modele schładzalników RM/DX zapewniają optymalną wymianę temperatury dzięki swobodnemu odparowywaniu i odpowiedniemu mieszaniu mleka. Przewody chłodzące są tutaj wstępnie montowane z termostatycznymi zaworami. Seria REM/DIB wykorzystuje wszystkie korzyści chłodzenia z zastosowaniem wody lodowej pozyskiwanej za pośrednictwem generatora lodu. Zapewnia bardzo szybkie chłodzenie i to bez ryzyka zamarzania mleka.

W kwestii wyposażenia opcjonalnego dostępne są automatyczne pompy do dozowania detergentów, timer, system krótkiego czyszczenia Eco – Wash, cyfrowy wskaźnik poziomu mleka PACAP z wyświetlaczem LCD, a także zbiornik dostosowany do doju automatycznego. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia system monitoringu Oculus i ostrzeżenia wysyłane SMS-em.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.