Aktualności

Otwarcie montowni Claas w Kazachstanie

Data publikacji:

Firma Claas otworzyła nową montownię swoich maszyn w Kazachstanie (Petropavlovsk). W przyszłości z linii montażowej zjeżdżać będą kombajny zbożowe Tucano i duże ciągniki Xerion, choć w dalszej kolejności przewidziana jest tam także produkcja kombajnów Trion.

W związku z napiętym harmonogramem produkcja pierwszych kombajnów z serii Tucano rozpoczęła się jeszcze przed oficjalnym otwarciem zakładu. Uczestniczył w nim m.in. Kosym-Zhomart Tokajew, prezydent Kazachstanu.

Podczas wizyty goście zwiedzili zakład montażowy oraz przyjrzeli się procesowi produkcji. Oczywiście wszystkie produkowane tam maszyny poddawane są kontroli jakości (na różnych etapach montażu), a co piąty pojazd jest testowany na fabrycznym torze testowym.

Oddanie do użytku nowego zakładu jest częścią większego projektu inwestycyjnego. Na mocy podpisanej w czerwcu br. umowy inwestycyjnej pomiędzy rządem Kazachstanu a spółką joint venture CT Asembly, przewidziano w ciągu najbliższych 5 lat rozpoczęcie w fabryce w Petropavlovsku montażu kombajnów z serii Tucano (430, 450 i 480), hederów Cerio, ciągników Xerion 4500, a także siewników marki Horsch.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.