[ATR] Technika opony rolnicze

Ogumienie premium Bridgestone do wysokich obciążeń

Data publikacji:
Kombajn na oponach BridgeStone

W asortymencie opon Bridgestone do zastosowań rolniczych bez wątpienia warto zwrócić uwagę na interesujące ogumienie przeznaczone do kombajnów. W tym segmencie firma Bridgestone oferuje m.in. serię VT-Combine cechującą się przede wszystkim większą o 20% nośnością w porównaniu ze standardowymi oponami tego typu - sprawia to, iż opony z tej linii sprawdzają się przede wszystkim w cyklicznych operacjach polowych (CFO).

Należy jednak podkreślić, iż VT-Combine charakteryzuje się też godnymi polecenia właściwościami trakcyjnymi, które wynikają z opatentowanego wzoru bloków bieżnika, oraz zwiększoną trwałością i komfortem. Dzięki osiąganemu mniejszemu ugniataniu gleby pomaga zwiększyć produktywność, chroniąc jednocześnie jej żyzną warstwę uprawną. Przyczynia się do tego zwłaszcza szeroki ślad opony - w porównaniu z oponami wykorzystującymi konwencjonalną technologię, opony VT-Combine posiadają powierzchnię styku klocka bieżnika z podłożem większą nawet o 22% (przy ciśnieniu 2,4 bara).

 

Wysoko wydajny zbiór zbóż

Zastosowane w procesie produkcji najbardziej zaawansowane materiały, wzory i technika budowy gwarantują doskonałą trwałość i długi okres użytkowania. Przyczynia się do tego wzmocniona konstrukcja osnowy, ściana boczna o dużej elastyczności oraz opatentowana solidna stopka S-Line pozwalająca na większe obciążenie przy obniżonym ciśnieniu, co zmniejsza stopień ubicia gleby pod kołem, a także umożliwiająca pracę w wysokich i stale zmieniających się obciążeniach.

Sześciowarstwowa budowa opony eliminuje z kolei potrzebę użycia stalowego opasania, co zapewnia efektywne amortyzowanie uderzeń, dobrą odporność na przebicia i łatwą naprawę.

Opona VT-Combine umożliwia pracę z prędkością 15 km/h zamiast 10 km/h - właściwej dla opon standardowych - co pozwala na efektywne wykorzystanie czasu podczas żniw. Poza tym w przypadku cyklicznych prac polowych opony kombajnowe firmy Bridgestone umożliwiają przenoszenie nawet o 55% (IF CFO) wyższego obciążenia dodatkowego charakterystycznego w przypadku podnoszenia hedera czy pełnego zbiornika ziarna w kombajnie. W sytuacji transportu hedera po drogach publicznych wyższe obciążenia przenoszone są na tylną oś. Jednocześnie VT-

Combine sprawdzają się równie dobrze na nierównych powierzchniach, na pochyłościach czy na podmokłym terenie. Opona VT-Combine jest obecnie dostępna w 11 rozmiarach: IF800/70 R38, IF1050/50 R32, IF900/60 R32, IF800/70 R32, IF800/65 R32, IF680/85 R32, IF650/75 R32, VF540/65 R30, VF750/65 R26, VF620/75 R26 I VF500/85 R24.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.