Nowy ciągnik flagowy Massey Ferguson MF 7S.210

Data publikacji:
Nowy ciągnik flagowy Massey Ferguson MF 7S.210

Po dużym sukcesie ostatnich serii ciągników rolniczych MF 6S i MF 7S, firma Massey Ferguson wprowadza do swojej oferty nowy flagowy model MF 7S.210, który łączy atrakcyjny design neo-retro z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. MF 7S.210, dostępny w wersji Efficient lub Exclusive, jest odpowiedzią producenta na zapotrzebowanie rynku na kompaktowy, ale wysoko wydajny ciągnik o mocy ok. 200 KM, przeznaczony do ciężkich prac transportowych.

Jednostką napędową ciągnika jest 6-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 6,6 l, mocy maksymalnej 210 KM i z maksymalnym momentem obrotowym 860 Nm. W przypadku ciężkich zastosowań transportowych lub z oprzyrządowaniem hydraulicznym, dzięki układowi zarządzania mocą silnika (EPM) moc i moment obrotowy mogą zostać automatycznie zwiększone do odpowiednio 220 KM i 925 Nm (przy 1500 obr./min).

Sprawne przenoszenie mocy zapewnia dostępna już w standardowym wyposażeniu bezstopniowa przekładnia Dyna-VT ECO, która umożliwia osiągnięcie prędkości 40 km/h przy zaledwie 1450 obr./min. Jej nowy tryb automatyczny zapewnia również płynniejszą pracę i oszczędność paliwa, gdyż dostosowuje optymalne obroty silnika do bieżącego obciążenia oraz prędkości. Obsługiwana być może za pomocą pedału lub dźwigni Multipad. Należy podkreślić też fakt, iż w swojej klasie ciągnik MF 7S.210 charakteryzuje się doskonałym stosunkiem mocy do masy. Przy masie własnej 14 t i rozstawie osi 2,88 m zapewnia wysoką zwrotność oraz stabilność i przyczepność podczas pracy. Promień skrętu ciągnika wynosi zaledwie 4,93 m, a udźwig podnośnika trzypunktowego 9600 kg z tyłu i 4000 kg z przodu.

Komfortowa, klimatyzowana kabina

MF 7S.210 wyposażony jest w nowoczesną kabinę operatora, znaną z nagrodzonego tytułem „Ciągnika Roku” modelu MF 8S. Wysoki komfort operatora zapewnia tutaj amortyzowana oś przednia i mechaniczne zawieszenie kabiny w ciągnikach serii Efficient lub aktywny układ mechaniczny w serii Exclusive. Do dyspozycji operatora są: wysoce wydajny układ klimatyzacji, wygodny fotel z zawieszeniem pneumatycznym, nowy podłokietnik, kontroler Multipad oraz zmodernizowane funkcje łączności. Bezpieczną pracę w słabych warunkach oświetleniowych umożliwiają: oświetlenie robocze LED oraz listwa oświetleniowa na masce silnika. Opcjonalnie można zamówić również podgrzewany i wentylowany skórzany fotel z funkcją DDS (Dynamic Damping System), który automatycznie reaguje na wszelkie nierówności, 16 dodatkowych reflektorów roboczych LED, a także dach Visio Roof bardzo przydatny podczas obsługi ładowacza.

Wygodne sterowanie i funkcje łączności

Wszystkie elementy sterujące ciągnika MF 7S.210 są łatwo dostępne i rozmieszczone w ergonomiczny i logiczny sposób. Ciągnik wyposażono w dźwignię Multipad oraz połączony z fotelem sterujący podłokietnik, przy czym system sterowania jest kompatybilny z Isobus i umożliwia dostęp do wszystkich funkcji np. do przełącznika dźwigni sterowania podnośnikiem, ustawień tempomatu, wstępnych ustawień trybu jazdy i aktywacji MF Guide. Do obsługi dwóch elektrycznych zaworów hydrauliki zewnętrznej przewidziano specjalny mikrodżojstik, natomiast wielofunkcyjna dźwignia zapewnia łatwe sterowanie ładowaczem i przednim podnośnikiem.

Terminal Datatronic 5 został zmodernizowany, ma obecnie jaśniejszy i bardziej przejrzysty 9” ekran dotykowy, który umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami ciągnika, a dzięki łączności Isobus i sygnałowi GPS pozwala także na wykorzystanie pakietu Precision Farming od MF Technologies, z funkcjami takimi jak MF Guide z szybkim trybem Go-Mode oraz MF Section Control do zmniejszenia zakładek i precyzyjnego dawkowania zmiennego. Nowością jest również opcja MF E-Loader, zapewniająca bezpieczeństwo i pełną kontrolę podczas załadunku.
Ciągnik MF 7S.210 może również korzystać z systemu telemetrii MF Connect z pięcioletnią subskrypcją w standardzie. W ten sposób zbierane są dane np. na temat zużycia paliwa, lokalizacji maszyny oraz prowadzona może być zdalna diagnostyka maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.