Nowy agregat uprawowy UPH Premium firmy Agro-Tom

Data publikacji:
Nowy agregat uprawowy UPH Premium firmy Agro-Tom

Jednym z nowych produktów w ofercie produkcyjno - handlowej spółki Agro-Tom z miejscowości Pogorzela w Wielkopolsce jest kompaktowy agregat uprawowy UPH Premium. Jest on przeznaczony do przedsiewnego spulchniania wierzchniej warstwy gleby, rozbijania i kuszenia brył zaskorupiałej powierzchni pola, ugniatania podłoża dla lepszego podsiąkania wód gruntowych w uprawie roślin, wymagających starannej agrotechniki, takich jak burak cukrowy, rzepak ozimy, kukurydza, zboża, warzywa, soja.

Podstawowym elementem nośnym agregatu jest przestrzenna rama, wykonana z zamkniętych stalowych profili o zróżnicowanym przekroju. Pierwsza sekcja robocza maszyny składa się z włóki (można ją zdemontować) oraz wału strunowego (płaskownikowego) lub rurowego. Ustawienie tych elementów względem ramy głównej zmienia się hydraulicznie.

Włóka i wał strunowy wstępnie rozbijają bryły gleby i równają powierzchnię pola przed następną sekcją roboczą, którą stanowią 3 rzędy zębów ciężkich z gęsiostópkami, mocowanych do poprzecznych belek ramy za pomocą podwójnych sprężyn. Podcinają one wierzchnią warstwę gleby na całej szerokości roboczej maszyny oraz spulchniają ją. Kolejną sekcję roboczą stanowi wał strunowy - rurowy (na glebach lżejszych, piaszczystych) lub płaskownikowy (do pracy na glebach średnich i cięższych).

Głębokość pracy zębów tego agregatu można regulować w zakresie od 10 do 15 cm, przy czym bazą do wykonywania tej operacji są wały uprawowe, zamontowane z przodu i z tyłu ramy głównej. Mają one średnicę 500 mm, a głębokość pracy regulowana jest hydraulicznie, z kabiny ciągnika. Ponadto producent oferuje końcowy wał Crosskilla - pojedynczy, gdy trzeba przywrócić działanie kapilar i zagęścić łoże pod wysiew nasion, a w opcji można zamontować podwójny wał tego typu, gdy maszyna pracuje na glebach ciężkich, wilgotnych. Wtedy między wałem strunowym a wałem Crosskilla można dodatkowo zamontować włókę, której ustawienie można regulować za pomocą śrub z rzymską nakrętką lub wał finish, który doprawia dodatkowo glebę.

Potrzeba silnych ciągników

Firma Agro-Tom wytwarza kompaktowe agregaty uprawowe UPH Premium o szerokości roboczej 5, 6, 7 i 8 m. Maszyna ma od 19 do 30 zębów, masę własną od 7000 do 8500 kg i wymaga współpracy z ciągnikiem o mocy od 150-200 do 280-360 KM (zależnie od wyposażenia i rodzaju obrabianej gleby).

W skład standardowego wyposażenia tych maszyn - oprócz gęsiostópek o szerokości 29 cm i ww. wałów, których średnica wynosi 500 mm - wchodzą: elementy oświetlenia, układ do hydraulicznej regulacji głębokości pracy zębów, dwukołowy wózek transportowy (koła z oponami 500/50-17) z hamulcami pneumatycznymi. W opcji producent oferuje wózek z hamulcami hydraulicznymi, tylną włókę równającą lub wałek finish, przednią włókę wyrównującą regulowaną hydraulicznie, spulchniacze śladów ciągnika, spulchniacze śladów kół bliźniaczych, wał Crosskill tandem o średnicy 500 mm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.