Nowości

Nowa tuleja przekładni od Continentala

Data publikacji:

Komponenty firmy Continental zapewniają wysoki komfort jazdy w kompaktowych ciągnikach Fendt 200 Vario i Fendt 200 V/F/P Vario. Nowo opracowana tuleja przekładni jest bowiem wynikiem współpracy pomiędzy tymi firmami. W znacznym stopniu zmniejsza wibracje i hałas w kabinie kierowcy i sprawia, że komfort jest tak samo dobry jak w ciągnikach wyższych segmentów.

    Nowa tuleja przekładni od Continentala

Kompaktowe ciągniki specjalistyczne, które są bardzo popularne w winnicach i sadach, ze względu na specyfikę wykonywanych zadań muszą być wąskie, lekkie i zwrotne, a dzięki innowacjom firmy Continental są także bardziej komfortowe podczas użytkowania. Przykładem takiego ciągnika jest model  Fendt 200 Vario, który odnosi duże sukcesy w tym segmencie maszyn.

Jego najwęższa wersja ma szerokość zaledwie 1,07 m, a mimo tego wnętrze kabiny kierowcy zawiera między innymi rozwiązania z zakresu obsługi FendtONE z cyfrową deską rozdzielczą i wielofunkcyjnym joystickiem. Teraz komfort jazdy poprawia się dodatkowo przez specjalnie opracowane tuleje przekładni. A to nie wszystko. Continental od wielu lat zaopatruje niemiecką firmę Fendt w przewody wężowe, rurowe, PA oraz połączenia w obszarze silnika.

Nowe rozwiązania 

Po dwóch latach opracowywania prototypów i testowania ich w terenie, stworzono gotowy produkt, który zapewnia jazdę i komfort pracy ciągnika na poziomie ciężarówki. Nowe tuleje przekładni montowane są na ciągnikach serii Fendt 200 Vario i Fendt 200 V/F/P Vario już od początku 2021 r. Ich ważną cechą jest również to, że  mogą być z powodzeniem stosowane także w skrzyniach biegów innych modeli Fendt. Innowacje Continental sięgają jednak dalej.

Firma produkuje wiele kompozytów do przewodów hydraulicznych, olejowych i paliwowych specjalnie dla wymagań firmy Fendt. Ma to swoje zalety, ponieważ usługi i rozwiązania oferowane z jednego źródła  zapewniają  usprawnienie procesów i krótsze kanały koordynacji - oszczędzając czas i pieniądze partnerów. Continental od dawna łączy swoje doświadczenie między obszarami biznesowymi w ten sposób.

Ważnym elementem ciągników są również ich opony, a obecne trendy skłaniają producentów do rozwiązań zmniejszających zagęszczenie gleby dla uzyskania większych plonów. W tym zakresie Continental ma bardzo duże doświadczenie, z którego korzysta firma Fendt. Szeroka gama opcji opon i niski stosunek mocy do masy ciągnika Fendt 200 Vario wynoszący 34 kg/KM, zapewniają tak ważną ochronę struktury gleby.

Cała seria ciągników Vario może być wyposażona w kombinacje opon TractorMaster, w których współdziałanie opatentowanej technologii N.flex, innowacyjnej konstrukcji stopki i technologii bloków, gwarantują większą trwałość i przebieg. W ten sposób specjalnie dobrane opony doskonale wspierają rolników w każdych warunkach pogodowych i na każdej nawierzchni.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.