Nowości Ochrona i nawożenie

Nowa oferta rozsiewaczy Krukowiak

Data publikacji:

Firma Krukowiak jest znanym polskim producentem opryskiwaczy, które stosowane są także do rozlewania płynnych nawozów. Do jej oferty dołączył jednak sprzęt przeznaczony specjalnie do nawozów granulowanych. Nowe rozsiewacze Krukowiaka swoją oficjalną premierę miały podczas ubiegłorocznych targów Agro Show.

    Nowa oferta rozsiewaczy Krukowiak

Rozsiewacz zawieszany firmy Krukowiak oferuje szerokość roboczą od 12 do 36 m i przy masie własnej 410 kg wymaga do agregacji ciągnika o mocy 90-100 KM. Model ten dostępny jest w wersji ze zbiornikiem o pojemności 1500 l. Dzięki zastosowaniu dedykowanych nadstawek pojemność ta może zostać jednak znacząco zwiększona do maksymalnie 3500 l. W górnej części skrzyni zamontowane jest sito osłaniające mieszadło wolnoobrotowe, do dawkowania nawozu służą zamocowane zasuwy, które są otwierane hydraulicznie, niezależnie dla prawej i lewej strony. W wersji standardowej stalowa rama oraz skrzynia zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez malowanie proszkowe, natomiast wszystkie elementy robocze: talerze, łopatki i dno skrzyni wraz z elementami regulacji wysiewu wykonane ze stali nierdzewnej. W standardowym wyposażeniu rozsiewacza znajduje się również wałek WOM, instalacja oświetleniowa - drogowa LED i osłony przeciwbłotne ze stali nierdzewnej. Opcjonalnie można zamówić wykonanie maszyny w całości ze stali nierdzewnej, dostępne są też: podwozie jezdne, limiter do wysiewu granicznego, stelaż z plandeką, komputer oraz system ważenia.

Rozsiewacz przyczepiany zapewnia pojemność 3600 l. W tej wersji zastosowano system dozowania nawozu na tarczę za pomocą przenośnika pasowego napędzanego z koła ostrygowego oraz napęd tarcz mechaniczny z wału odbioru mocy. Rozsiewacz osadzony jest na pojedynczej osi z kołami w rozmiarze 550/45-22.5. W standardzie posiada pneumatyczną instalacje hamulcową, instalację oświetleniową drogową, wałek przekaźnika mocy szerokokątny, hydraulicznie otwieraną zasuwę, sito skrzyni, a także wszystkie elementy robocze wykonane ze stali nierdzewnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.