[ATR] Nowości Massey Ferguson

Nowa funkcja MF E-Loader w ciągnikach Massey Ferguson

Data publikacji:
Nowa funkcja MF E-Loader w ciągnikach Massey Ferguson

Firma Massey Ferguson wprowadza do swoich ciągników nową funkcję, która zwiększa precyzję, wydajność i bezpieczeństwo pracy. MF E-Loader służy do automatycznego sterowania i znacząco usprawnia załadunek za pomocą ładowacza czołowego. Obecnie jest już dostępna w nowych modelach MF 5S, MF 6S i MF 7S, a od kwietnia br. pojawi się również w wersji MF 8S.

Fabryczne opcje E-Loader dostępne są w szerokiej gamie ładowaczy równoległych i standardowych MF FL, ponadto wiele modeli ciągników posiada w pełni zintegrowaną i fabrycznie montowaną ramę wsporczą ładowacza. Niektóre modele są również dostępne z ramą pomocniczą, z zamontowanym na niej ładowaczem MF FL.

Czym jest funkcja E-Loader?

Funkcja MF E-Loader zapewnia intuicyjną obsługę ładowacza, ważenie poszczególnych ładunków w ruchu, automatyzację pracy chwytaka, daje także możliwość ustawiania i zapisu automatycznych sekwencji dla różnych cykli załadunku. Operatorzy mogą wstępnie ustawić górną i dolną granicę podnoszenia oraz kąty ograniczające dla operacji osprzętu. Nowością jest też funkcja potrząsania łyżką - Bucket Shake, która ułatwia jej napełnianie i opróżnianie. Całe sterowanie tymi funkcjami odbywa się w wygodny sposób z poziomu kabiny operatora, za pomocą ekranu dotykowego Datatronic 5.

Specjalista od podnoszenia ładunków

Ciągniki Massey Ferguson idealnie spisują się podczas prac związanych z podnoszeniem ładunków. Zapewniają optymalną zwrotność, doskonałą widoczność dzięki smukłej, nisko opadającej masce silnika, a ich dach Visio Roof pozwala obserwować ładunek w pełnym zakresie podnoszenia. Do tego dochodzą również wysoko wydajny układ hydrauliczny, nowoczesne przekładnie, system sprzęgła w hamulcu brake-to-neutral oraz dżojstik wielofunkcyjny. Funkcje MF E-Loader są kolejnym krokiem producenta w kierunku usprawnienia prac załadunkowych i pozwalają jeszcze bardziej wykorzystać potencjał ciągników MF w tym zakresie.
Automatyczne ważenie w ruchu to przydatna funkcja w pracach wymagających precyzji, np. przy napełnianiu wozów paszowych, rejestrowaniu wagi bel czy też dokładnym rejestrowaniu ciężaru produktów sypkich. Co więcej, podczas napełniania można wykorzystać sygnalizację akustyczną, gdy poziom docelowy jest bliski osiągnięcia, waga może być oczywiście rejestrowana jako oddzielne ładunki lub sumy dzienne. Zainstalowana pamięć pozwala na zapis ustawień narzędzi i preferowanych ustawień użytkownika. Dla operatorów ważna jest także możliwość zautomatyzowania  powtarzających się cykli załadunku dla zwiększenia wydajności pracy. Obecnie dzięki E-Loader można np. wstępnie ustawić górne i dolne limity dla podnoszenia i opuszczania osprzętu, określić pozycję łyżki i wideł, a także połączyć dostępne funkcje, tak aby chwytak otwierał się i zamykał wraz z ruchami ładowacza.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.