[ATR] Technika Agrimecsuszarnie

Mobilne suszenie Agrimec

Data publikacji:

Suszarnie mobilne Agrimec do zbóż i ziarna kukurydzy oferowane są przez firmę Agripak w szerokiej gamie modeli o pojemności od 8 do 100 m3 i wydajności od 24 do 338 ton na dobę. Urządzenia te, dzięki zastosowanym unikalnym rozwiązaniom technologicznym, charakteryzują się tak ważną wydajnością przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii.

Suszarnie mobilne dają rolnikom większe możliwości, gdyż przygotowanie ziarna do transportu i dalszej sprzedaży czy też przechowywania może odbywać się nawet na polu. Urządzenia będące w ofercie Agripaku, mają nie tylko wymaganą wydajność, są również łatwe i szybkie w montażu i demontażu do pracy i na czas transportu.

Suszarnie wymagają do działania energii cieplnej służącej do odparowywania wody oraz mechaniczno/elektrycznej do napędu wyposażenia takiego jak: ślimak transportujący i mieszający materiał, mieszadła, szafki sterującej czy też wentylatora nadmuchującego strumień gorącego powietrza. Ciepło w pierwszym przypadku zapewnia stalowy piec wykładany wewnątrz szamotem, który gwarantuje dokładne i efektywne spalanie. Źródłem energii może być paliwo gazowe lub olej opałowy.

Wewnątrz komory spalania panuje temperatura ok. 1000°C, a spalanie jest dokładne. Suszarnie są wyposażone w palniki Riello i co bardzo ważne, płomień palnika znajduje się w dużej odległości od suszonego materiału - eliminuje to ryzyko pożarowe. Palnik ustawiony jest przed wentylatorem i takie ustawienie daje pewne korzyści. Gorące powietrze nie jest bowiem wtłaczane do komory wewnętrznej, lecz zasysane, miesza się jednocześnie z powietrzem zewnętrznym, co zapewnia optymalne warunki w komorze suszenia. Ustawienie to ułatwia także bezpieczną regulację palnika i zapewnia optymalne parametry jego pracy.

Wydajny proces suszenia

Kopuła komory wewnętrznej jest dłuższa i szersza niż w innych tego typu urządzeniach - w ten sposób powierzchnia suszenia ziarna jest większa, skraca się czas suszenia materiału i zmniejsza koszt paliwa. Ziarno w strefie suszenia jest w ciągłym ruchu, przesypywane jest przez ślimak centralny. Dodatkowo w dolnej części komory znajduje się mieszadło zapobiegające zawieszaniu się suszonego materiału. W komorze ziarno nagrzewa się równomiernie, a temperatura nie przekracza tutaj 60°C. W taki sposób uzyskuje się lepszą jakość końcową materiału.

Suszarnia ma oczywiście możliwość regulacji ilości wsypywanego ziarna i posiada grawitacyjny system czyszczenia z wymiennymi sitami. Wspomniane sita wykonane są ze stali nierdzewnej, są bardzo odporne na ścieranie i korozję. Na uwagę zasługuje też możliwość wyboru trybu pracy z ciągnikiem poprzez wałek WOM i wewnętrzną prądnicę do wytwarzania energii elektrycznej, drugą możliwością jest wykorzystanie tradycyjnego silnika elektrycznego.

W standardowym wyposażeniu suszarni znajdują się: wał przekaźnika mocy 540 obr./min, prądnica zasilająca szafę sterującą, mocne podwozie transportowe i centralny port smarny. W opcji są natomiast: oświetlenie drogowe, duży kosz zasypowy, zespół napędu elektrycznego, palnik gazowy, separator zanieczyszczeń lekkich z cyklonem oraz dach.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.