Wydajność, wszechstronność, technologia. Nowe model ciągników McCormick

Data publikacji:
Wydajność, wszechstronność, technologia. Nowe model ciągników McCormick

Podczas zeszłorocznych targów Eima 2021 premierę „zaliczyły” ciągniki McCormick X7 SWB (Short Wheelbase), których silnik spełnia kryteria normy Stage V dzięki systemowi oczyszczania spalin HI-eSCR2 (DOC+SCRoF). To niejedyne nowości tej marki wprowadzane w tym czasie na rynek.

Traktory z gamy X7 SWB są wyposażone w 4-cylindrowe, 4,5-litrowe silniki FTP NEF 45, 16-zaworowe głowice oraz 6-cylindrowe, 6,7-litrowe silniki FTP NEF 67 z głowicami 24-zaworowymi, turbosprężarkę z intercoolerem i układ zasilania Common Rail z elektronicznie sterowanym wtryskiem.

Nową rodzinę produktów McCormick reprezentować będą ciągniki X7.618 VT-Drive, których silniki dzięki systemowi Power Plus mogą osiągnąć moc 175 KM oraz ciągniki X7.618 P6-Drive, również wyposażone w 6-cylindrowe silniki o mocy 175 KM. Bezstopniowa, 4-stopniowa przekładnia VT-Drive z 4 zestawami przekładni planetarnych i chłodzonymi olejem sprzęgłami gwarantuje pierwszorzędną szybkość reakcji. Zakres prędkości jazdy tych maszyn wynosi od 0,04 do 50 km/h. Sterowanie przekładnią odbywa się za pomocą dżojstika EasyPilot, umieszczonego na wielofunkcyjnym podłokietniku, co znacznie poprawia ergonomię.

Przekładnia P6-Drive Powershift ma 6 biegów zmienianych pod obciążeniem, 5 zrobotyzowanych zakresów i elektrohydrauliczną przekładnię nawrotną, załączaną dźwignią umieszczoną przy kierownicy. Liczba biegów to 30 do jazdy do przodu + 15 do jazdy wstecz, a w połączeniu z zakresem biegów pełzających ilość przełożeń zwiększa się do 54 do przodu + 27 do tyłu. System Stop&Action integruje funkcję De-Clutch (wysprzęglania z pedałem hamulca, umożliwiając zatrzymanie ciągnika bez wciskania sprzęgła), co ułatwia jazdę po drogach. Jednoczesne zastosowanie systemów Stop & Action i APS (Auto Powershift) pozwala na prowadzenie ciągnika z przekładnią P6-Drive w sposób podobny do VT-Drive.

Wzmocnione tylne zwolnice przenoszą pełny moment obrotowy na koła ciągnika. WOM - 4-zakresowy - ma regulowane załączanie oraz tryb automatyczny włączania i rozłączania. Układ hamowania silnikiem - w celu poprawienia wydajności hamowania - zaprojektowano z użyciem zaworu na przepustnicy turbosprężarki, który umożliwia operatorowi zmniejszenie obrotów wału silnika poprzez uruchamianie hamowania silnikiem wraz z hamulcami tylnymi. Nowa jest również stylistyka z przeprojektowanym przednim podnośnikiem, nową jednoczęściową maską, zgodną z nowym wizerunkiem rodziny McCormick, z kątem otwarcia 90° dla lepszego dostępu, również przy pracach konserwacyjnych.

Podobnie system Cooling Matrix ułatwia czyszczenie chłodnic, a rozwiązanie z 12 światłami typu LED na dachu zapewnia widoczność 360° w nocy, łącząc w sobie praktyczność i styl. Szczególną uwagę zwrócono na komfort operatora, stosując opcjonalnie amortyzowaną oś przednią z niezależnymi wahaczami. Wysoka jakość użytych materiałów i doskonała ergonomia elementów obsługi w kabinie sprawiają, że miejsce pracy jest idealne do bezstresowej pracy. Dostępne są dwie opcje zawieszenia kabiny: mechaniczne lub półaktywne - sterowane elektronicznie.

Wachlarz najnowocześniejszych technologii uzupełnia oprogramowanie Data Screen Manager (12” monitor z ekranem dotykowym) z programowalnymi przyciskami (MyFunctions), które pozwalają operatorowi dostosować sterowanie ciągnikiem do własnych potrzeb, układy prowadzenia satelitarnego, system Isobus oraz system McCormick Fleet & Remote Diagnostic Management do obsługi floty i zdalnej diagnostyki.

X7.6 VT Drive i X7.6 P6-Drive 

Te traktory stanowią połączenie technologii, niezawodności i mocy, by skutecznie sprostać wymaganiom stawianym w gospodarstwach rolnych i pracach polowych. W ofercie znajdują się 6-cylindrowe, 24-zaworowe silniki Beta Power Fuel Efficiency z turbosprężarką i wtryskiem Common Rail, rozwijające moc do 240 KM. Innowacyjny system HI-eSCR2 sprawia, że silniki spełniają kryteria normy Stage V. Dostępne są dwie wersje skrzyni biegów: P6-Drive Powershift z 6 biegami dla 5 zakresów ze zrobotyzowaną zmianą zakresów i elektrohydrauliczną przekładnią nawrotną przy kierownicy, dostępną w wersji manualnej lub automatycznej, oraz przekładnią bezstopniową VT-Drive, która oferuje gwarancję doskonałej reakcji i dużą łatwość obsługi.

Dzięki zastosowaniu systemu „Power Zero”, automatycznego mechanizmu, który utrzymuje ciągnik w miejscu - blokuje on wszelkie ruchy po włączeniu przekładni nawrotnej. System ten otwiera drogę dla użycia kolejnej nowości w ciągniku McCormick X7.6 VT-Drive - elektronicznie sterowanego inteligentnego hamulca. Przejście z drogi na pole jest teraz bardziej wydajne i skuteczne dzięki nowo wprowadzonemu systemowi centralnego pompowania opon EasyGrip, który można wygodnie obsługiwać dzięki Data Screen Manager.

System kontroluje ciśnienie i zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu ustawionej wartości ciśnienia w oponach, zmniejszając zagęszczenie gleby, zużycie paliwa, zużycie ogumienia oraz optymalizując produktywność gleby. Kabina Première Cab łączy w sobie ergonomię i design dzięki 4 słupkom, które zapewniają panoramiczną widoczność w każdym kierunku.

W jej wnętrzu zastosowano materiały pochodzące z przemysłu motoryzacyjnego oraz wszystkie narzędzia technologiczne najnowszej generacji, a przede wszystkim 12-calowy monitor dotykowy DSM z intuicyjnym menu MyHMF do automatycznego wykonywania operacji na uwrociach. McCormick X7.6 można wyposażyć w systemy mechatroniczne, wspomagające jazdę i wspierające zarządzanie flotą, system Precision Steering Management (połączony z prowadzeniem satelitarnym) oraz system McCormick Fleet Management do zdalnego zarządzania flotą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.