Jeden silnik jest przeznaczony do napędu, drugi napędza WOM i hydraulikę zewnętrzną. Robot posiada standardowy TUZ i WOM, przez co może być wyposażony w standardowe narzędzia i wykonywać wiele różnych zadań na polu przez cały sezon. W lżejszej wersji LR może wykonywać mniej wymagające prace w terenie takie jak np. siew, pielenie, bronowanie i opryskiwanie, gdzie WOM i hydraulika zewnętrzna nie są wymagane. Robotti w wersji LongRange jest wyposażony w jeden 72-konny silnik wysokoprężny Kubota i duży 300-litrowy zbiornik paliwa. W przypadku pojazdów autonomicznych najważniejsze są jednak kwestie sterowania.
Robotti jest autonomicznie sterowany przez komputer i nie jest zależny od człowieka. Na podstawie wprowadzonych danych sam oblicza i nawiguje, a także podąża zoptymalizowaną trasą w terenie. Robotti pracuje wiele godzin ze stale wysoką wydajnością przy braku efektu zmęczenia kierowcy.
Kolejną zaletą robota jest fakt, iż waży mniej niż połowę w porównaniu z podobnie zaawansowanym ciągnikiem. Jego niska masa zmniejsza ryzyko zagęszczenia gleby i uszkodzenia jej struktury, co może skutkować wyższymi plonami z hektara. Wyposażony jest również w RTK-GPS; ciężar całkowity maszyny jest zawsze równomiernie rozłożony na wszystkie 4 koła, nie jest potrzebna kompensacja wagi, narzędzie robocze się nie kołysze, a robot precyzyjnie ustala swoją pozycje podczas wykonywania zadań.
W kwestii bezpieczeństwa Robotti posiada odpowiednie środki. Praca robota może być na bieżąco monitorowana łącznie z zastosowaniem kamer dających obraz „na żywo”, ponadto robot automatycznie wysyła do użytkownika informacje o postępie i zakończeniu prac.