Nowości

McCormick na podbój Europy

Data publikacji:

Wysoka moc i technologia ciągników McCormick będą prezentowane na głównych wystawach maszyn rolniczych, które odbędą się w Europie w pierwszych miesiącach 2022 r. Grupa Argo Tractors zaprezentuje nowe rozwiązania, które są wynikiem działalności badawczo-rozwojowej  i jeszcze bardziej zwiększają wydajność i wszechstronność jej produktów.

    McCormick X6.4 P6 Drive Stage V

Wartą szczególnego podkreślenia jest gama nowych ciągników X6.4 P6 Drive Stage V, zaprojektowana i zbudowana dla klientów, którzy szukają wszechstronności, wydajności i komfortu w jednym produkcie: idealny i niezastąpiony traktor do prac polowych i wielu innych zadań, np.  przy zbiorze siana oraz prac z ładowaczem czołowym. Dzięki nowemu systemowi redukcji emisji spalin ciągniki spełniają kryteria normy Stage V.

W ofercie są trzy modele - X6.413, X6.414 i X6.415 - napędzane 4-cylindrowymi silnikami FPT NEF 45 o pojemności skokowej 4,5 l, z głowicami 16-zaworowymi, generującymi maksymalną moc 155 KM. Układ napędowy i skrzynia biegów zapewniają rozstaw osi kół, wynoszący 2,56 m. To zapewnia maszynom dużą stabilność, a jednocześnie tak potrzebne wszechstronność i zwrotność. Przekładnia P6-Drive z 6 biegami Power Shift i 4 zakresami oferuje 24 przełożenia jazdy w obu kierunkach, a ich liczba po dodaniu  biegów pełzających wzrasta do 40 (w przód/w tył).

Przekazanie mocy na podłączane maszyny odbywa się za pośrednictwem WOM o czterech zakresach pracy. Przedni podnośnik może unieść ciężar do 2500 kG, a tylny - sterowany elektronicznie - do 7200 kG. Maksymalny rozmiar opon kół tylnych to 650/60R38, a dopuszczalna masa całkowita ciągnika wynosi aż 9500 kg. Układ hydrauliczny - typu zamkniętego - zasila pompa wielotłoczkowa o wydajności 123 l/min, która może obsłużyć do 7 zdalnie sterowanych zaworów. 

Wzornictwo, ergonomia, komfort i technologia wytwarzania tych traktorów, użyte w celu poprawy warunków pracy, to cechy, dzięki którym model X6.4 P6-Drive jest idealnym partnerem do prowadzenia prac w polu i zagrodzie. Wyróżniającym elementem jest kabina McCormick High Visibility z panoramicznym dachem, z homologacją FOPS oraz szyberdachem, umożliwiającym naturalną wentylację oraz zwiększającym osiągi ciągnika przy pracy z ładowaczem czołowym M40. Warto też wspomnieć o 14 reflektorach typu LED, z których 8 jest wbudowanych w dach, co zapewnia doskonałą widoczność na pole pracy w nocy.

W kabinie zastosowano amortyzację mechaniczną, która w połączeniu z amortyzowaną osią przednią i niezależnymi wahaczami dodatkowo poprawia komfort jazdy. Kabinę zaprojektowano z użyciem wysokiej jakości materiałów, pochodzących z przemysłu motoryzacyjnego. Taką samą dbałość o design i funkcjonalność widać w zaprojektowanych w sposób ergonomiczny elementach sterowania oraz w 12-calowym monitorze dotykowym i wielofunkcyjnym joysticku.

Duży nacisk położono na zastosowanie rozwiązań, które ułatwiają obsługę techniczną ciągnika. Nowa maska silnika otwiera się pod kątem 90 stopni, a chłodnice ułożone są w układzie wachlarzowym, co pozwala na łatwe, szybkie i bezpieczne ich serwisowanie. Ciągniki X6.4 P6-Drive wyposażono w system PSM (Precision Steering Management) do kontroli i zarządzania przy stosowaniu prowadzenia satelitarnego. Ta nowoczesna technologia integruje się z systemem sterowania Isobus oraz systemem McCormick Fleet & Remote Diagnostic Management, co znacznie obniża koszty eksploatacji, zwiększając wydajność i rentowność pracy tych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.