[ATR] Technika Evers AgroAgrihandler

Maszyny Evers Agro do pielęgnacji użytków zielonych

Data publikacji:
Maszyny Evers Agro do pielęgnacji użytków zielonych

Pielęgnacja użytków zielonych pozwala w pełen sposób wydobyć ich potencjał. Prawidłowe utrzymanie ogranicza bowiem ilość występujących chwastów, częstotliwość uszkodzeń nawierzchni oraz konieczność jej odnawiania. Skutkuje to korzyściami takimi jak przyspieszony wzrost roślin o wyższej jakości paszowej, daje też możliwość wcześniejszego wypasania zwierząt oraz uprawy i zbioru zielonki. Oferta firmy Agrihandler w zakresie pielęgnacji użytków zielonych obejmuje maszyny holenderskiej firmy Evers Agro przeznaczone zarówno do przygotowania podłoża jak i siewu.

Firma Evers Agro działa na rynku już ponad 55 lat, ma więc niezbędne doświadczenie w temacie pielęgnacji użytków zielonych. Oferowane przez nią maszyny cechuje wysoka wytrzymałość i tak ważna niezawodność działania.

Przygotowanie podłoża - głębosz z wałem

Prawidłowe przygotowanie wykorzystywanych gruntów ma decydujący wpływ na tempo wzrostu roślin, ilość niepożądanych chwastów oraz częstotliwość zabiegów odnawiania użytków zielonych. Do kruszenia i spulchniania gleby idealnie nadaje się głębosz Evers Agro, który dodatkowo zapewnia lepszy drenaż oraz absorpcję wody. Podczas pracy głębosza nie dochodzi do mieszania górnych i dolnych warstw gleby, talerze przed broną wykonują bowiem wąskie nacięcia w darni, w które następnie wchodzą zęby i spulchniają glebę.

Rozwiązanie to sprawia, że podłoże zyskuje lepszą przepuszczalność, może pochłaniać większą ilość wody i ma zwiększone natlenienie. To z kolei wpływa korzystnie na rozwój systemów korzeniowych i efektywność pobierania składników odżywczych i wody przez rośliny.

Równanie gleby podnosi jakość i wysokość plonów z łąk i pastwisk, i w pełni przywraca właściwy kształt powierzchni darni po luzowaniu. W tym celu agregat do łąk standardowo wyposażony jest w wał Orion z dociskiem sprężynowym za broną. Ma on budowę segmentową i umożliwia ustawienie optymalnej głębokości równania od 15 do 45 cm. Zabezpieczeniu agregatu przed uszkodzeniem służą śruby ścinane, lecz do pracy na terenach bardziej kamienistych lepiej zastosować opcjonalnie zabezpieczenie hydrauliczne.

Napowietrzanie

Podczas prac związanych z napowietrzaniem gleby można również zastosować specjalny aerator. Posiada on 24 ostrza na szerokość 1 m, wykonane z odpornej na ścieranie, korozję i czynniki zewnętrzne stali hartowanej. Aerator jednocześnie zapobiega uszkodzeniom powierzchni darni podczas penetracji podłoża i cofania ostrza.

Jest to możliwe dzięki ostrej krawędzi tnącej z przodu i z tyłu, a także listwom chroniącym łożyska kołnierzowe i zapobiegającym zbyt dużej głębokości roboczej, która maksymalnie wynosi 185 mm. Większą siłę nacisku, potrzebną np. na glebach zbitych i suchych, można uzyskać, montując na aeratorze dodatkowe elementy w postaci obciążników o masie 100 kg. Aerator jest dostępny w szerokościach od 2 do 9 m i można do niego dołączyć również koła, aby zapewnić płynną pracę przy większej szerokości roboczej.

Duży wybór wałów dostosowanych do rodzaju gleby i typu zabiegu

Stosowanie wałów jest ważnym elementem pielęgnacji użytków zielonych. Po wysiewie dociskają ziarna traw w podłoże, polepszają efekt kapilarny i redukują intensywność parowania wilgoci z gleby. Wśród asortymentu firmy Evers Agro znajduje się szeroki wybór wałów, które można sprzęgać z innymi maszynami w formie agregatów lub do pracy samodzielnej.

Wśród oferowanych typów można wymienić wały Pictor, rurowe, trapezowe, Saturnus i Orion, a wybór konkretnych rozwiązań zależy od indywidualnych warunków pracy. Wały Evers odznaczają się zwartą budową, są łatwe w transportowaniu i mają standardowo montowany system AWL zapewniający optymalny rozkład masy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.