Aktualności

Inwestycje Manitou za oceanem

Data publikacji:

Grupa Manitou ogłosiła plany zainwestowania 70 mln euro w swoje dwa zakłady produkcyjne w Ameryce Północnej - w Yankton i Madison w Południowej Dakocie. Inwestycja ta zostanie przeznaczona na rozbudowę obu zakładów, wprowadzenie innowacji oraz opracowanie nowych serii produktów. Jest to element programu New Horizons 2025.

    Inwestycje Manitou za oceanem

Grupa Manitou początkowo sfinansuje rozbudowę zakładów produkcyjnych w Yankton (ładowarki przegubowe i teleskopowe) i Madison (ładowarki kompaktowe i gąsienicowe), a następnie sfinansuje modernizację parku maszynowego. Elisabeth Ausimour, szefowa działu produktów, wyjaśnia:

– Mamy niezwykle obiecujące perspektywy na naszych rynkach, co w pełni uzasadnia te inwestycje. Te nowe rozwiązania pozwolą nam na absorpcję rosnącego popytu, stałe zwiększanie mocy produkcyjnych i poprawę bezpieczeństwa naszych pracowników, w szczególności dzięki optymalizacji zarządzania procesem produkcji. W związku z tym spodziewamy się, że do 2026 roku zwiększymy produkcję w tych zakładach o ponad 150%. Projekty te wpisują się również w naszą transformację niskoemisyjną dzięki rozwojowi nowych serii elektrycznych.

Inwestycje w badania i rozwój

Równolegle prawie 20 mln euro zostanie przeznaczonych na badania i rozwój. Główne projekty badawczo-rozwojowe grupy obejmują przyspieszenie odnowy gamy produktów oraz zaprojektowanie elektrycznych ładowarek kompaktowych i ładowarek teleskopowych do 2026 r. w tych dwóch zakładach w Ameryce Północnej. Franck Buisard, dyrektor zarządzający Manitou Equipment America, dodaje:

– Ta ogromna inwestycja jest wyraźnym dowodem ambicji grupy w Ameryce Północnej, gdzie istnieje znaczny potencjał rynkowy. Zespoły badawczo-rozwojowe są szczególnie podekscytowane pracą nad tymi wysoce strategicznymi projektami, zgodnymi z priorytetami naszej mapy drogowej CSR.

Projekty te, wchodzące w zakres 460 mln euro przeznaczonych na inwestycje globalne w ramach planu strategicznego New Horizons 2025, rozpoczną się w drugim kwartale 2022 roku i będą kontynuowane do 2026 roku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.