[ATR] Nowości horsch

Inteligentne rozwiązania Horscha w rolnictwie

Data publikacji:
Inteligentne rozwiązania Horscha w rolnictwie.

Ustalanie aktualnego położenia maszyny na polu lub sterowanie siewnikiem za pomocą aplikacji - to tylko przykłady, które oferuje HorschConnect. Celem jest bowiem efektywna wymiana danych między maszyną a rolnikiem/serwisem/dilerem oraz pełniejszy kontakt odnośnie pracy maszyny w trójkącie rolnik - diler - firma Horsch. Od 2022 r. cyfrowe rozwiązania firmy Horsch mogą być również używane przez rolników, a co warto podkreślić - będą stale rozbudowywane.

HorschConnect to nowa rodzina produktów w zakresie łączności bezprzewodowej i cyfryzacji maszyn rolniczych. Obejmuje wszystkie zmiany i funkcje związane z cyfryzacją maszyn Horsch i ich systemów, jak np. aplikacja MobileControl, która umożliwia sterowanie maszynami za pomocą smartfona, lub portal HorschConnect Telematics do rejestracji danych telemetrycznych. Rozwiązania te pozwalają uprościć procesy podejmowania decyzji o sposobie pracy maszyny, a także zoptymalizować przepływ informacji.

HorschConnect daje duże możliwości działania - dzięki temu rolnik może przeglądać (za pośrednictwem smartfona lub komputera) efekty pracy swojej maszyny na bieżąco, a poza tym ma wgląd w informacje historyczne, takie jak prędkość robocza lub dawka nawożenia. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są powiadomienia push o różnych zdarzeniach na maszynie, które pomagają zoptymalizować procesy i zwiększyć wydajność - jak np. poprzez kalkulację pozostałej ilości ziarna/nawozu w zbiorniku. Ponadto zdalna diagnostyka i komunikaty o błędach umożliwiają proaktywną i jeszcze bardziej ukierunkowaną obsługę maszyn.

Z dużym komfortem

Dostępne aplikacje umożliwiają bardzo intuicyjną i komfortową pracę z maszynami Horsch. Wystarczy powiedzieć, iż wybrane funkcje maszyny mogą być wykonywane i sterowane za pomocą smartfona. W efekcie operator lub osoba nadzorująca może intuicyjnie i szybko skalibrować np. siewnik za pomocą aplikacji, wprowadzić wartości, aby możliwie szybko rozpocząć pracę. Ponadto w aplikacji znajdują się wszystkie informacje o maszynie.

Rozwiązanie sprzętowe SmartCan łączy maszynę z Internetem lub bezpośrednio smartfonem za pomocą zintegrowanego modemu WiFi i GPS. Zintegrowana karta pamięci zapewnia dodatkową kopię zapasową danych, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej. Horsch oferuje kompleksowy system dla wszystkich maszyn rolniczych - od siewu i ochrony roślin po siewniki punktowe Maestro. Co jednak ważne producent zapowiada, że w przyszłości HorschConnect będzie kompatybilny również z innymi, zewnętrznymi systemami. Oznacza to, że nie jest poszukiwane izolowane rozwiązanie, ale powstaje kompatybilność i łączność z innymi systemami, zwłaszcza w odniesieniu do telemetrii.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.