Wywiady Aktualności

Industriehof Scherenbostel. Inwestycje w części wzmacniane

Data publikacji:

Industriehof Scherenbostel działa na rynku od 1975 roku i jest obecnie czołowym dostawcą części do maszyn rolniczych w Europie. Firma dysponuje asortymentem produktowym złożonym z około 30 tys. pozycji i z powodzeniem zaopatruje duże zakłady przemysłowe, wiodących producentów maszyn rolniczych jak i specjalistyczne firmy handlowe w części wymienne, zużywalne i konstrukcyjne. Niemiecki producent ma od trzech lat swoje przedstawicielstwo w naszym kraju, a o jego działalności - w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem - mówi Sławomir Gawelski, szef sprzedaży Industriehof w Polsce.

 

    Sławomir Gawelski, szef sprzedaży Industriehof w Polsce.

    Sławomir Gawelski, szef sprzedaży Industriehof w Polsce.

Na początek, proszę podsumować dotychczasowe efekty pracy przedstawicielstwa firmy Industriehof w Polsce.

Ostatnie trzy lata dla Industriehof w Polsce były owocne. Poszerzono kanały dystrybucyjne zwłaszcza dla klientów OEM, gdyż rynek polski jest bardzo mocny, jeżeli chodzi o producentów maszyn. Dostawy części na produkcję jak i pierwszy montaż są ważnym elementem działalności firmy. Współpraca biur konstrukcyjnych Industriehof z konstruktorami maszyn producentów jest ciekawą ofertą dla tych firm, bo wiele zamówień może być robionych pod wymaganą specyfikację techniczną klienta. Klienci chętnie korzystają z naszych rozwiązań, ponieważ nie zawsze ich biura konstrukcyjne są w stanie udźwignąć całość projektu. Nasze doświadczenia konstrukcyjne w tym temacie są dużym wsparciem. Współpraca partnerska w dziale konstrukcji jest dla nich wygodna. Nawet duże firmy wykorzystują nasze doświadczenia. Rozwój jest intensywny także w obszarze B2B, który wcześniej nie był odpowiednio wykorzystywany. To przynosi bardzo dobre efekty w zakresie większej liczby realizowanych projektów oraz większych obrotów.

Jeśli chodzi o firmy, z którymi współpracujemy, to są to liderzy rynku polskich producentów maszyn rolniczych, głównie maszyn uprawowych i uprawowo-siewnych. Rynek polski to kilkudziesięciu klientów w tym sektorze. W trudnych ostatnio czasach jesteśmy dla nich dobrym wsparciem, tym bardziej że mamy dostępne magazyny z częściami. Zapewniamy współpracę z klientami przez cały okres realizacji ich projektów.

W okresie niedawnej pandemii wiele firm borykało się z problemem braku dostępności części. Jak to wyglądało w firmie Industriehof i jak wygląda sytuacja dzisiaj?

Na dzień dzisiejszy nasz magazyn pod Hanowerem jest bardzo dobrze zaopatrzony. Pandemia odbiła się jednak także na naszej firmie ze względu na zakłócone łańcuchy dostaw. Ostatnie dwa lata to bardzo wysokie zapotrzebowanie rynku na maszyny rolnicze. Spowodowało to u nas bardzo wysokie zamówienia na części i komponenty do produkcji. Problemy ogólnoświatowe ze stalą też miały na to wpływ. Obecnie sytuacja się unormowała. Nasz proces produkcyjny jest rozłożony w czasie, zgodnie z kontraktami z klientami. Tendencja jest dziś w miarę pozytywna, chociaż niestety koszty produkcji rosną. Generalnie rynek części zamiennych mocno to odczuł. Firma Industriehof analizuje na bieżąco sytuację rynkową i nie pozostaje bierna. Rozpoczęliśmy budowę nowej fabryki części we Francji, inwestycja jest już praktycznie ukończona. Jest to bardzo duża i nowoczesna fabryka o powierzchni 10 tys. m², w pełni zautomatyzowana, o zmniejszonym poziomie emisji CO2 o 75%, a więc bardziej ekologiczna. Inwestycja wyniosła w sumie ok 20 mln euro. Dziś produkcja Industriehof ma miejsce w czterech lokalizacjach: w Niemczech, we Włoszech, we Francji i w Chinach.

Ze względu na olbrzymie problemy z milionami ton zboża zalegającymi w magazynach, trudno mówić dziś o realizacji planów inwestycyjnych gospodarstw rolnych. Jak ta sytuacja wpływa na producentów maszyn? Jak skutkuje dla Państwa biznesu?

...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.