[ATR] Technika gniotownikiBAG Polska

Gniotowniki Murska do suchego i wilgotnego ziarna

Data publikacji:
Gniotowniki Murska do suchego i wilgotnego ziarna

BAG Polska oferuje wysokiej jakości gniotowniki do ziarna z serii Murska. Urządzenia produkowane przez fińską firmę Aimo Kortteen Konepaja przeznaczone są do gniecenia ziarna wszystkich rodzajów zbóż, w tym: owsa, jęczmienia, pszenicy, pszenżyta, żyta oraz kukurydzy i następnie jego magazynowania w rękawach foliowych. Ważną zaletą jest to, że nadają się do gniecenia zarówno ziarna suchego, jak i wilgotnego, gdzie wilgotność ziarna może wynosić nawet 45%.

Stosowanie gniotowników do ziarna to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Nie tylko pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z przeładunkiem, ale ogranicza również ryzyko zanieczyszczenia materiału, ponieważ ziarno najpierw jest gniecione, a następnie bezpośrednio pakowane do hermetycznego rękawa foliowego.

Rozwiązania dla małych i dużych gospodarstw

Seria Murska liczy 5 modeli o wydajności od 5 do 60 t/h, idealnie sprawdzi się więc podczas prac zarówno w małych, jak i dużych gospodarstwach rolnych. Niezależnie od wybranej wersji, gniotowniki Murska cechują się wysoką wytrzymałością, solidną konstrukcją i długim okresem eksploatacyjnym.

Gniotownik zboża Murska 350 S2 Crimper o wydajności od 3 do 5 t/h to rozwiązanie dla gospodarstw indywidualnych. Zasilany jest silnikiem elektrycznym i wymaga mocy od 15-30 kW. Gniotownik wyposażony jest w pojedynczą parę walców o długości 350 mm, okienko obserwacyjne oraz trójpunktowe podłączenie do ciągnika.

Pojemność zasypu wynosi 190 l, lecz dostępny jest też powiększony kosz zasypowy 1700 l. Dla zapewniania bezpiecznego użytkowania urządzenie posiada separator magnetyczny oraz separator kamieni. Oferowane wyposażenie opcjonalne zawiera ponadto: trzymetrowy elewator ze żmijką, adapter tunelowy 1,5 m, wał przekaźnika mocy, nadstawki na kosz zasypowy, aplikator środków konserwujących oraz podwozie transportowe.

Dla dużych gospodarstw rolnych i firm rolno-usługowych, tam gdzie liczy się czas i wydajność, idealnie sprawdzi się model 2000 Max, wyposażony w kasetę walców gniotących składającą się z dwóch par wytrzymałych, utwardzonych walców o długości 1000 mm każdy. Ta wersja wymaga mocy 95 kW i zapewnia wydajność od 20 do 40 t/h. Standardowo wyposażona jest w podwozie transportowe typu tandem na zawieszeniu boogie, hamulce pneumatyczne na wszystkich 4 kołach, system oświetlenia oraz trójpunktowe podłączenie do ciągnika.

Umożliwia w ten sposób bezpieczny transport po drogach publicznych, zgodny z obowiązującymi przepisami. Gniotownik posiada również wygodną w obsłudze platformę, pozwalającą na transport dwóch 1000-litrowych kontenerów z środkami konserwującymi. Oferowana pojemność zasypu 1500 l może zostać zwiększona do nawet 5000 l, a dzięki oddzielnym zasypom istnieje także możliwość gniecenia 2 rodzajów ziarna. Po doposażeniu maszyny w specjalny tunel w wersji Crimper Bagger można również łączyć dwie funkcje: gniecenia i pakowania ziarna do rękawa foliowego.

W porównaniu z tradycyjnym suszeniem daje to spore oszczędności. W podstawowej wersji wyposażenia są jeszcze: separator magnetyczny, separator kamieni, okienko obserwacyjne, ręczna pompka hydrauliczna i hamulce do ustawienia ciśnienia pakowania. W opcji natomiast można znaleźć: elewator 3- lub 5-metrowy, adapter tunelowy o długości 1,5/2/2,4 m (w wersji Crimper Bagger jest w standardzie), wał przekaźnika mocy, nadstawki na kosz zasypowy oraz aplikator środków konserwujących.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.