Technika

Gniotownik Agripak z prasą silosującą

Data publikacji:

Jakość podawanej paszy ma decydujące znaczenie w chowie zwierząt gospodarskich, a zgniecione ziarno to najtańszy sposób na dostarczenie im wartościowych środków odżywczych. Zastosowanie technologii pakowania w rękawy foliowe pozwala natomiast hodowcom na uzyskanie znacznej redukcji kosztów i zwiększenie opłacalności prowadzonej działalności. Gniotowniki z prasą silosującą firmy Agripak idealnie nadają się do tego zadania. Oferują przy tym wysoką wydajność od 15 do 40 t/h w zależności od wilgotności i rodzaju oraz stopnia rozdrobnienia ziarna.

    Gniotownik Agripak z prasą silosującą

Technologia pakowania w rękawy foliowe ma wiele zalet. Zastosowanie do tego procesu gniotownika z prasą silosującą pozwoli nie tylko otrzymać rozdrobnioną, gotową do użytku paszę, ale również wyeliminować koszty suszenia materiału, wykorzystać nawet mokre i porośnięte zboże lub uniknąć straty w wyniku wypadania ziarna podczas suszy.

Sprawdzone i skuteczne rozwiązania

Maszyny Agripaku są stworzone z myślą zarówno o gospodarstwach indywidualnych jak i firmach świadczących usługi. Wymagają agregacji z ciągnikiem o mocy 140 KM z wałem odbioru mocy WOM 1000 obr./min.

Gniotownik wyposażony jest w wytrzymałe, utwardzone walce ze skrętnymi nacięciami o największej średnicy wśród tego typu urządzeń na rynku. Duża powierzchnia robocza warunkuje w tym przypadku wysoką wydajność, a zastosowany napęd z dyferencjałem obrotów walców sprawia, że ziarno jest zarówno gniecione jak i rozcierane. Specjalny bezpiecznik chroni dodatkowo wały przed kamieniami mogącymi uszkodzić ich powierzchnie, regulowane listwy pełnią z kolei funkcje czyszczące.

Bez zanieczyszczeń

Kosz zasypowy gniotownika posiada okienko inspekcyjne oraz magnesy wyłapujące ewentualne zanieczyszczenia z metalu. Wymiary kosza to 150×300 cm, a dzięki możliwości uchylania daje łatwy dostęp do walców. W standardzie dostępne są tunele o średnicy 1,2; 1,5 lub 1,95 m, ponadto hydraulicznie regulowane hamulce do ustawienia siły nabicia w rękawie oraz regulacja podawanego ziarna na walce. Opcjonalnie można gniotownik doposażyć także w tunele wymienne o średnicy 1,2; 1,5 m i 1.95 m, aplikator środków kiszących, a także adapter do pakowania wysłodków, ziarna, młóta browarnianego i wytłoczyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.