Aktualności

Europejska premiera Solis C48

Data publikacji:

Podczas październikowej konferencji „Global Partners Summit” firma International Tractors Limited zaprezentowała swoje nowe ciągniki marki Solis. Wśród nich znalazł się model C48, który szerokiej publiczności został pokazany na targach Agritechnica 2023 w Hanowerze. Solis C48 to wszechstronny i kompaktowy ciągnik użytkowy, który wyróżnia się w specjalizowanych zastosowaniach.

    Europejska premiera Solis C48

Trzeba przyznać, że w klasach maszyn o mniejszej mocy, azjatyccy producenci radzą sobie coraz lepiej, a oferowane przez nich ciągniki zdobywają szerokie uznanie także na europejskich rynkach. Indyjska firma International Tractors Limited eksportuje swoje ciągniki już do 150 krajów na całym świecie, intensywnie rozwija i unowocześnia swoje linie produkcyjne, wprowadza także do swojej oferty nowe maszyny. Doskonałą do tego okazją były właśnie targi Agritechnika 2023.

Nowy Solis C48

Ciągnik C48 napędzany jest 4-cylindrowym silnikiem Yanmar Make o pojemności 2190 cm³ i mocy 46 KM. Jednostka ta spełnia wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V dzięki nowoczesnemu systemowi kontroli emisji, który integruje technologię katalizatora utleniającego (DOC) i filtra cząstek stałych (DPF). Za przekazywanie mocy na cztery koła odpowiada synchroniczna, 12-biegowa skrzynia biegów. Robocza prędkość minimalna wynosi 1,58 km/h, prędkość maksymalna to 25 km/h. Blokada dyferencjału jest tutaj mechaniczna. Na uwagę zasługuje niewielki promień skrętu wynoszący zaledwie 2,7 m. W połączeniu z niewielkimi gabarytami maszyny 3,47 x 1,48 x 2,57 m, prześwitem 360 mm i masą 1870 kg, zapewnia to bardzo dobrą zwrotność, łatwiejsze manewrowanie w wąskich przestrzeniach, a przy tym wydajność. Idealne zestawienie dla lżejszych prac rolniczych czy działalności komunalnej.

Układ hydrauliczny zasilany jest pompą o maksymalnym przepływie 30 l/min, podnośnik oferuje udźwig maksymalnie do 1450 kg. Elektrohydrauliczny wał odbioru mocy WOM o dwóch prędkościach  540 oraz 750 obr./min. ułatwia łączenie różnych narzędzi, umożliwiając szybką zmianę w zależności od wykonywanego zadania. Ta możliwość dostosowania zwiększa użyteczność ciągnika w szerokim zakresie prac.

Solis C 48 został stworzony z myślą o maksymalnym komforcie i efektywności operatora, a także wyróżnia się wysoką w swojej klasie ergonomią, poprawiającą ogólny komfort pracy. Nowy model charakteryzuje się rozszerzoną platformą, która nie tylko oferuje operatorowi znacznie więcej miejsca, ale także zwiększa ogólną stabilność maszyny. Proste, acz przestronne i ergonomiczne środowisko pracy skutecznie zmniejsza uczucie zmęczenia operatora nawet podczas długotrwałego użytkowania. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.