[ATR] Aktualności Cimbria Polska

Cimbria Polska z przedstawicielstwem na naszym rynku

Data publikacji:
Cimbria Polska z przedstawicielstwem na naszym rynku

Oferta należącej do koncernu AGCO firmy Cimbria obejmuje projektowanie, doradztwo i wyposażanie - również „pod klucz” - gospodarstw rolnych i firm z sektora rolno-spożywczego w silosy, suszarnie i urządzenia towarzyszące zapewniające utrzymanie plonu w jak najlepszej kondycji. Mająca zakłady produkcyjne w Danii, Czechach, Austrii i we Włoszech Cimbria rozwija działalność na rynku polskim.

W ubiegłym roku firma Cimbria zdecydowała się, żeby występować na rynku polskim bezpośrednio, nie zaś za pośrednictwem dilera, jak to było w poprzednich latach. Na początku września 2021 r. zostało założone biuro w Warszawie, które funkcjonuje pod nazwą Cimbria Polska. Jest to bezpośrednie przedstawicielstwo producenta maszyn Cimbria w naszym kraju - mówi Mateusz Olejniczak, przedstawiciel Cimbria Polska.

– Realizujemy dostawy i sprzedaż maszyn, a także wykonanie projektów „pod klucz”, bez prac  fundamentowych. W Polsce mamy wykwalifikowany, 6-osobowy zespół - od projektantów po dział handlowy. Maszyny firmy Cimbria rozsiane są po całym kraju - do klientów od wielu lat trafia ok. 10 czyszczalni rocznie. Dlatego - mamy też dział serwisowy i części zamiennych, który w tym zakresie wspiera klientów

– dodaje.

Do przemysłu i gospodarstwa

– Opieramy się na trzech filarach działalności. Pierwszy stanowi szeroko pojęte magazynowanie produktów sypkich, zbóż - oferujemy komplet włącznie z przyjęciem samochodów, magazynowaniem i wydaniem towaru. Jesteśmy producentem większości urządzeń w tym zakresie. Drugim działem są maszyny wykorzystywane w procesie czyszczenia nasion, również w branży spożywczej, takich produktów jak np. siemię lniane. Mamy pełną gamę urządzeń zamykających cały proces technologiczny - jesteśmy niekwestionowanym liderem w tym zakresie.

Ostatni dział stanowią rozwiązania do bezpyłowego załadunku samochodów - są to jednak produkty wykorzystywane w 80% poza rolnictwem do takich towarów jak wapno czy cement. Wszystko to są urządzenia przewidziane do ciężkich zadań. Nie znaczy to jednak, iż znajdują one zastosowanie wyłącznie w przemyśle, bo coraz częściej rolnicy decydują się na zakup maszyn i obiektów zapewniających komfortową pracę – przedstawia ofertę firmy Mateusz Olejniczak.


Asortyment uzupełniają czyszczalnie Cimbria, o wydajności od 0,25 do 360 t/h, znajdujące zastosowanie nie tylko w rolnictwie, lecz także w przemyśle czy instalacjach portowych.
Oczywiście nieodłącznym elementem obiektów magazynowych są też urządzenia do transportu materiałów sypkich. Przenośniki łańcuchowe Cimbria, zbudowane z powtarzających się modułów, nadają się idealnie do poziomego i ukośnego transportu materiałów, z wydajnością dochodzącą do 1500 m³/h.

Z kolei służące do pionowego transportu podnośniki kubełkowe Cimbria wyróżniają się na tle innych urządzeń tego typu wysoką trwałością i niskim zużyciem energii w stosunku do wydajności, która sięga 1800 m³/h, przy wysokości podnoszenia do 65 m. Wszystkie przenośniki Cimbria mogą pracować również na zewnątrz, a także w strefach zagrożenia wybuchem. Są to urządzenia przewidziane do pracy ciągłej przez całą dobę, doskonale sprawdzające się również w przemyśle.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.