[ATR] Aktualności ManitouManitou Polska

Challenge Manitou Polska w siedmiu odsłonach

Data publikacji:
Challenge Manitou Polska w siedmiu odsłonach

W ostatnią niedzielę kwietnia wystartował Manitou Challenge - pierwsze tego typu wydarzenie w branży maszyn rolniczych w Polsce. Na czym to polega? Siedmiu wybranych YouTuberów z całego kraju przetestowało ładowarkę teleskopową Manitou MLT 841-145 PS+ w swoich gospodarstwach i wystawiło swoją ocenę. Redakcja atr express przyjrzała się od kulis testom tej maszyny w gospodarstwie rolnym Mateusza Goździckiego (ps. Mateusz Traktorzysta) we Wróblewie koło podpoznańskiego Kostrzyna.

To bardzo mocna, szybka i wydajna maszyna. Jej użytkownicy podkreślają, że hydraulika działa najszybciej spośród wszystkich dostępnych na rynku ładowarek. Masa powyżej 9 ton pozwala wykorzystać jej możliwości - 4 tony udźwigu. Lekkie ładowarki o podobnych parametrach nie wykonają tej samej roboty, co ta maszyna - zauważa Wojciech Mankiewicz, menedżer sprzedaży w dziale rolnictwo Manitou Polska.

– Do tego silnik Yanmar ma bardzo duży maksymalny moment obrotowy 602 Nm, co w tej klasie maszyn jest czymś niespotykanym. Wszystko to daje w efekcie bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o jazdę, pracę i wydajność maszyny

– podkreśla.

Atutem maszyny bez wątpienia jest również inteligentna hydraulika (pompa hydrauliczna o maksymalnym przepływie 200 l/min), która pozwala na wykonanie jednym ruchem dżojstika np. do przodu, kilku czynności jednocześnie: powrotu do pozycji załadunku, automatycznego wytrząsania łyżki (np. przy oborniku) lub pionowego podnoszenia.

– Takie zautomatyzowanie ruchu jest niezbędne, szczególnie w dużych profesjonalnych gospodarstwach, gdzie maszyna potrafi ładować np. rzepak czy zboże przez kilka dni z rzędu. To zaoszczędza czas i energię operatora, pozwala mu być jeszcze bardziej wydajnym, niż normalnie mógłby być

– mówi Wojciech Mankiewicz.

Ale to nie wszystkie cechy, na które warto zwrócić uwagę i które zostały sprawdzone przez YouTuberów. Ocenianych parametrów było aż 10, a wśród nich znalazły się m.in. komfort i widoczność, jazda z przyczepą, panel sterowania czy obsługa i konserwacja.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.