Aktualności

Agronom - na kilku fortepianach

Data publikacji:

W przyszłym roku minie 30 lat od chwili, kiedy swoją działalność rozpoczęła firma Agronom z Jasionki koło Parczewa na Lubelszczyźnie. Choć rozpoczynała w innej formie prawnej, a pierwszym biznesem była sprzedaż pasz, nawozów, środków ochrony roślin czy materiału siewnego, stopniowo rozszerzała zakres działalności - o sprzedaż maszyn czy usługi serwisowe. Od 2010 r. Agronom ma status spółki, a na pierwszy plan wyrosła część związana z nowoczesną techniką rolniczą.

    Robert Makówka, prezes zarządu spółki Agronom.

Na przestrzeni ostatnich 12 lat przychody firmy wzrosły ponad dwukrotnie. Natomiast jeszcze większą dynamikę odnotował dział maszyn, na co wpłynęła także rosnąca z roku na rok sprzedaż części zamiennych oraz rozwój działu serwisowego. Kolejnym istotnym wydarzeniem w historii firmy było utworzenie w 2017 r. oddziału w miejscowości Skibniew - Podawce na Mazowszu, co związane było z intensywnym przesuwaniem naszej działalności w kierunku północnym - na obszar wschodniego Mazowsza.

Niedługo później, w związku z reorganizacją sieci sprzedaży koncernu AGCO, rozpoczęliśmy obsługę marki Fendt - wymienia najważniejsze etapy rozwoju firmy Robert Makówka, prezes zarządu spółki Agronom. – Decyzja ta wiązała się z koniecznością rezygnacji z niektórych marek takich jak Krone czy Horsch, ale z drugiej strony otworzyła pełen portfel produktów z tym logo. Od tego czasu staramy się organicznie rozwijać rok po roku. W efekcie jesteśmy już coraz bardziej identyfikowani na rynku również w ramach nowych barw – dodaje.

Obowiązki i wyzwania

Rzecz jasna wymaga to dużego wysiłku organizacyjnego - począwszy od spełnienia wymogów standaryzacyjnych koncernu - w tym dotyczących obrandowania, poprzez kwestie wyposażenia, serwisu, działu części czy handlowców....

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.