[ATR] Aktualności Agronom

Agronom - na kilku fortepianach

Data publikacji:
Robert Makówka, prezes zarządu spółki Agronom.

W przyszłym roku minie 30 lat od chwili, kiedy swoją działalność rozpoczęła firma Agronom z Jasionki koło Parczewa na Lubelszczyźnie. Choć rozpoczynała w innej formie prawnej, a pierwszym biznesem była sprzedaż pasz, nawozów, środków ochrony roślin czy materiału siewnego, stopniowo rozszerzała zakres działalności - o sprzedaż maszyn czy usługi serwisowe. Od 2010 r. Agronom ma status spółki, a na pierwszy plan wyrosła część związana z nowoczesną techniką rolniczą.

Na przestrzeni ostatnich 12 lat przychody firmy wzrosły ponad dwukrotnie. Natomiast jeszcze większą dynamikę odnotował dział maszyn, na co wpłynęła także rosnąca z roku na rok sprzedaż części zamiennych oraz rozwój działu serwisowego. Kolejnym istotnym wydarzeniem w historii firmy było utworzenie w 2017 r. oddziału w miejscowości Skibniew - Podawce na Mazowszu, co związane było z intensywnym przesuwaniem naszej działalności w kierunku północnym - na obszar wschodniego Mazowsza.

Niedługo później, w związku z reorganizacją sieci sprzedaży koncernu AGCO, rozpoczęliśmy obsługę marki Fendt - wymienia najważniejsze etapy rozwoju firmy Robert Makówka, prezes zarządu spółki Agronom. – Decyzja ta wiązała się z koniecznością rezygnacji z niektórych marek takich jak Krone czy Horsch, ale z drugiej strony otworzyła pełen portfel produktów z tym logo. Od tego czasu staramy się organicznie rozwijać rok po roku. W efekcie jesteśmy już coraz bardziej identyfikowani na rynku również w ramach nowych barw – dodaje.

Obowiązki i wyzwania

Rzecz jasna wymaga to dużego wysiłku organizacyjnego - począwszy od spełnienia wymogów standaryzacyjnych koncernu - w tym dotyczących obrandowania, poprzez kwestie wyposażenia, serwisu, działu części czy handlowców....

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.