Aktualności

Znaczący wzrost obrotów Vogelsang

Data publikacji:

Firma Vogelsang zwiększyła swoje obroty w 2022 r. do 173 mln euro, czyli o prawie 20% w porównaniu do roku poprzedniego. Tym samym temu przedsiębiorstwu mimo trudnych warunków wynikających z wojny na Ukrainie i utrzymujących się opóźnień w łańcuchach dostaw udało się zwiększyć obroty zarówno w Niemczech, jak i na rynkach eksportowych. 

    Znaczący wzrost obrotów Vogelsang

    W siedzibie firmy w Essen (Oldenburg) dla Vogelsang pracuje ponad 970 pracowników.

Silnymi motorami napędowymi obrotu były przede wszystkim sektory związane z techniką rolniczą, biogazem i przemysłem. Przedsiębiorstwo osiągnęło również wyraźny wzrost sprzedaży w zakresie części zamiennych.

Na najbliższe lata Vogelsang planuje dalsze inwestycje w cyfryzację i automatyzację - robotyka powinna odciążać wysoko wykwalifikowanych pracowników w rutynowej pracy, aby mogli bardziej skoncentrować się na swojej złożonej podstawowej działalności. Firma już teraz używa robotów spawalniczych w obróbce blach i planuje wkrótce półautomatyczny montaż uszczelnień. Ponadto Vogelsang wyposaża swoje produkty w inteligentną technologię sterowania, aby dynamicznie regulować parametry eksploatacyjne i w ten sposób uczynić maszyny i komponenty jeszcze bardziej wydajnymi i trwałymi.

– Wspieranie klientów w ich działalności poprzez naszą technologię i fachową wiedzę jest tym, co nas napędza. Wciąż pracujemy nad tym, aby ulepszać istniejące produkty i procesy poprzez innowacje. Dlatego też nadal intensywnie inwestujemy w obszary badań i rozwoju jako „źródło naszych pomysłów”. Ponadto naszym celem jest ugruntowanie pozycji na rynkach takich jak przemysł chemiczny i przemysł technologii żywności, jak i zwiększenie obecności międzynarodowej oraz dostępności dla tamtejszych klientów

– skomentował prezes firmy Harald Vogelsang.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.