Nowości

CynkoMet - Zeus do obornika

Data publikacji:

Paleta maszyn produkowanych w firmie CynkoMet poszerzyła się o nowy rozrzutnik obornika N-114 Zeus. Maszyna ma całkowicie ocynkowaną konstrukcję, co ma zagwarantować długie lata eksploatacji.

Zovacz także: Wzrost eksportu polskiej żywności

  Ładowność skrzyni producent określa na 14 t. Z kolei masę rozrzutnika na 7 t. Mierzy on 7700 mm długości, 2900 mm szerokości i 3250 mm wysokości. Skrzynia ładunkowa spoczywa na jednej osi z firmy BPW. Koła z oponami o rozmiarze 580/70R38 mają rozstaw 2300 mm. Pojemność ładunkowa jest określona na 17,5 m³. Na dnie podłogi pracuje przenośnik łańcuchowo-listwowy, napędzany dwiema przekładniami. Skorupowa skrzynia umożliwia przewożenie i rozrzucanie (półpłynnego) obornika bezpośrednio z płyty gnojowej. Wysokogatunkowa stal zastosowana na elementy przenośnika i adaptera gwarantuje trwałość i niezawodność.

  Operator ma do dyspozycji bezstopniową regulację prędkości pracy przenośnika. Kieruje on obornik w stronę adaptera rozrzucającego. Stanowią go dwa pionowe walce i talerze rozrzucające. Przed adapterem znajduje się hydraulicznie sterowana ściana grodziowa, natomiast za adapterem umieszczono dwuczęściowy, sterowany hydraulicznie deflektor. Dyszel jest amortyzowany hydraulicznie. Do współpracy wymagany jest ciągnik o mocy 130 KM.

  Bogate wyposażenie

  Rozrzutnik obornika N-114 Zeus posiada bogate wyposażenie standardowe, obejmujące m.in.: dwa bębny pionowe rozdrabniające, koła gniazdowe przenośnika wykonane z żeliwa sferoidalnego, instalację hamulcową pneumatyczną dwuprzewodową, instalację oświetleniową 12V, podporę dyszla hydrauliczną oraz dwa kliny umieszczone w cynkowanych kieszeniach. Lista wyposażenia dodatkowego obejmuje z kolei montaż kamery cofania oraz wał przegubowy.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.