Aktualności

Zarządzanie cyklem życia maszyn od Manitou

Data publikacji:

Grupa Manitou nawiązała współpracę z Siemens Digital Industries Software w celu opracowania globalnego rozwiązania do zarządzania cyklem życia swoich produktów. W ramach cyfrowej transformacji Grupy wdrożenie tego narzędzia ma na celu standaryzację jej procesów projektowych.

 

    Zarządzanie cyklem życia maszyn od Manitou

Grupa Manitou wybrała oprogramowanie Teamcenter do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) z portfolio oprogramowania i usług Siemens Xcelerator. Dedykowane w szczególności do zarządzania bazą danych maszyn, elementami powiązanymi z poszczególnymi komponentami oraz ich nazewnictwem, Teamcenter zostanie wdrożone w celu usprawnienia i uproszczenia projektowania produktów we wszystkich 10 zakładach produkcyjnych Grupy w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Włoszech i Francji. Oprócz tego innowacyjnego narzędzia, jako narzędzie CAD (Computer-Aided Design) wybrano oprogramowanie NX firmy Siemens do inżynierii produktu.

Dzięki wdrożeniu tego globalnego rozwiązania Grupa będzie mogła zoptymalizować czas poświęcony na rozwój swoich produktów, pracując na jednym narzędziu, które pozwala na scentralizowanie całego cyklu życia produktu. Zmiana ta będzie miała wpływ na 1600 użytkowników. Pracują oni przede wszystkim w biurach projektowych i badawczo-rozwojowych, w działach metod, dokumentacji technicznej i obsługi posprzedażnej oraz w zespołach marketingowych i w ciągu najbliższych trzech lat przejdą szkolenia w ramach Grupy. Pierwszy etap tego wdrożenia - do 2024 roku - dotyczy zdefiniowania modelu podstawowego i przygotowania do wdrożenia. Celem Grupy jest wdrożenie rozwiązania w Stanach Zjednoczonych do końca 2024 r., a w Europie i Indiach - do 2025 r. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.