[ATR] Aktualności Strautmann

Strautmann - wirtualne targi

Data publikacji:

Tegoroczna pandemia koronawirursa miała bardzo negatywny wpływ na rynek maszyn rolniczych. Odwołano większość imprez targowych, które były idealną okazją do kontaktów między producentami a ich klientami i dawały możliwość obejrzenia maszyn na żywo. Większość firm produkujących sprzęt rolniczych szuka więc intensywnie możliwości kontaktów i promocji swoich wyrobów.

Zobacz także: Pełna automatyzacja żywienia

Wydawane są firmowe gazetki, prospekty, organizowane ograniczone pokazy polowe sprzętu, prowadzone telekonferencje. Firma Strautmann wpadła na jeszcze inny pomysł i skoro nie ma imprez targowych, gdzie może pokazać swoje nowości, zorganizowała własne stanowisko targowe, ale w wersji online. Wchodząc na stronę producenta, użytkownik staje w wirtualnej hali, gdzie może obejrzeć dostępne nowości i uzyskać o nich podstawowe informacje. 

Wśród nich zaprezentowano: zaczepiane wozy paszowe Verti-Mix 70 i Verti-Mix 1801 Double, samojezdny wóz paszowy Verti-Mix 2002 Double SF, przyczepę zbierającą Magnon CFS, a także szeroką gamę rozrzutników obornika. Przyjrzyjmy się właśnie przedstawicielom tej ostatniej grupy maszyn.

Z serii MS i TS

Pierwszą z tych maszyn jest rozrzutnik MS 801, otwierający serię MS, obejmującą maszyny o masie całkowitej od 8 do 14 t. Rozrzutnik MS 801 standardowo wyposażony jest w 4 pionowe walce do pracy z obornikiem, zapewnia optymalny rozrzut na polu, dużą przepustowość materiału  i niskie zapotrzebowanie na moc. Model ten może być stosowany też do rozrzucania rożnych materiałów sypkich dzięki opcjonalnemu wyposażeniu w uniwersalny mechanizm rozrzutu.

Rozrzutnik MS osadzony jest na pojedynczej osi i posiada duże opony przydatne na mokrym i miękkim podłożu. Dostępne jest również resorowane podwozie tandemowe zapewniające komfortowe poruszanie się po drogach. Obsługa rozrzutnika odbywa się za pomocą systemu E Control light, który umożliwia kontrolę obrotów mechanizmu rozrzutu, ustawianie prędkości i cofanie podłogi wybierającej.

Sterowanie odbywa się z poziomu kabiny operatora ciągnika. E Control -  to prosta i intuicyjna obsługa wszystkich funkcji za pomocą zwykłych przełączników. Ten niewielki rozrzutnik wyposażony jest również w zintegrowany licznik obrotów, który  zapewnia automatyczne zatrzymanie podłogi w przypadku pojawienia się ciała obcego, licznik umożliwiający rejestrację czasu pracy oraz system ważący.

Kolejną z prezentowanych wirtualnie maszyn jest rozrzutnik TS 140 (z serii TS obejmującej modele o masie całkowitej 14 i 16 t) - niskopodwoziowa konstrukcja o wąskiej wannie i dużym ogumieniu. TS 140 cechują: duża wytrzymałość, stabilna podłoga, łańcuchy o grubości 16 mm o obciążeniu niszczącym 28 t na łańcuch i duże ogniwa łańcuchowe z 6 kieszeniami. Rozrzutnik TS jest też wyjątkowo stabilny dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości.

Posiada duże ogumienie 42” (dostępne są także koła o średnicy ponad 2 m), nie wymaga dużej mocy i wywiera niewielki nacisk jednostkowy na podłoże. Uniwersalny mechanizm rozrzutu zapewnia maksymalną elastyczność, części szczególnie wrażliwe na niszczenie wykonane są z wytrzymałej stali Hardox. Napęd walców rozrzucających realizowany jest poprzez wałek kardana i przekładnię również dla zapewnienia minimalnego zużycia. Szerokość robocza rozrzutnika wynosi maksymalnie 24 m.

Dwadzieścia dwie tony

Spośród rozrzutników obornika największe wrażenie na wirtualnym stanowisku Strautmanna robi 22-tonowy model VS 2005. Ze względu na możliwości i wydajność pracy jest to maszyna przeznaczona dla firm usługowych lub większych gospodarstw. VS 2005 zapewnia wsparcie dla precyzyjnego  rolnictwa. Umożliwia np. rozrzut zgodnie z mapami aplikacyjnymi z połączeniem GPS, przez co dawka jest zawsze dostosowana do konkretnego obszaru.

Uniwersalny mechanizm rozrzutu z napędem kardanowym jest solidny i trwały. Duże walce frezujące oraz talerze rozrzucające zapewniają precyzyjny obraz wysiewu. Nowością jest zastosowany mechanizm tnący Exact‐Cut. Posiada on funkcje usprawniające działanie i zapewniające ochronę całego układu.

Należy tutaj wymienić zwalnianie punktowe chroniące nóż oraz automatyczne cofanie noży. Rozrzutnik VS 2005 wyposażony jest także w nowy, dynamiczny system ważący zawierający 6 sworzni ważących. Układ ten umożliwia stałe ważenie podczas jazdy, zapewnia założoną dawkę nawet w przypadku niejednorodnych materiałów. Obsługa rozrzutnika jest możliwa poprzez szynę Isobus z terminalem dotykowym.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.