[ATR] Technika tuchel

Pług we współpracy z ciągnikiem

Data publikacji:

Pługi odśnieżne to powszechnie stosowane dziś urządzenia do rozgarniania śniegu i/lub błota pośniegowego. Popularnym rozwiązaniem jest sprzęganie pługów odśnieżnych z ciągnikami, co zapewnia odpowiednią moc oraz trakcję tak ważną w trudnym terenie - prezentujemy pierwszą część przeglądu wybranych propozycji w tym segmencie rynku.

Zobacz także: Wynajem maszyn rolniczych

Tuchel

Tuchel Snow L-SF (dystrybuowany tak jak inne produkty tej marki przez firmę Agro-Tech Junoszyn) to pług śnieżny o zwartej konstrukcji, który zapewnia łatwe i wydajne usuwanie śniegu ze wszystkich powierzchni, nawet w trudnych warunkach pracy. Segmenty wykonane z poliuretanu, a także optymalny kąt nachylenia elementów roboczych zapewniają bardzo płynną pracę podczas odśnieżania. Ponadto każdą maszynę Tuchel można skonfigurować indywidualnie, zgodnie z wymaganiami klienta.

Pług Tuchel Snow L-SF ma kilka możliwości montażu, przez co może być sprzężony z różnymi rodzajami maszyn. Są to system szybkiej wymiany dla ładowarki kołowej lub teleskopowej, płyta mocująca dla pojazdów typu Unimog rozmiar 3/5 z wyjmowanym cylindrem i poziomowaniem oraz trzypunktowy układ zawieszenia i sprzęgło trójkątne (mocowanie stałe lub wał ze wskaźnikiem wysokości). Pług zapewnia szerokość odśnieżania 200/225/250/275/300 cm przy wysokości roboczej lemiesza 82 cm.

Cichą i płynną pracę pługa zapewnia system klap sprężynowych z muldą ograniczającą, a także zoptymalizowany kąt nachylenia. Bezoblodzeniowe klapy sprężynowe ograniczają konieczność rozmrażania maszyny, a wzmocnienia obszaru odbojników krawędziowych po prawej i lewej stronie stanowią ochronę przed uderzeniami. W wersji podstawowej sterowanie pracą pługa odbywa się za pośrednictwem układu mechanicznego poprzez drążek regulacyjny. Producent zapewnia także duży wybór wyposażenia...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 19/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.