Wynajem maszyn rolniczych w Gravit

Data publikacji:

Działające w sektorze maszyn rolniczych firmy handlowe dotychczas koncentrowały się w zdecydowanej większości na sprzedaży sprzętu. Z czasem zaczęły pojawiać się - zrazu nieśmiało - podmioty, które dobry biznes wyczuły również w temacie wynajmu maszyn. Trendy płynące z innych branż są nieubłagane - rolnik wcale nie musi inwestować w drogi sprzęt, a w późniejszym czasie płacić za koszty jego utrzymania. Z pewnością zaś może zastanowić się nad kwestią wypożyczenia sprzętu - krótko- lub długoterminowego oferowanego nie tylko przez przedstawicieli dużych koncernów, ale i mniejsze przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Krok po kroku

Wypożyczanie maszyn rolniczych niesie szereg zalet. Jedną z najważniejszych jest praktycznie natychmiastowy czas realizacji. Zarówno sprzęt jak i maszyny możemy wypożyczyć niemal od ręki. Dodatkowym atutem wypożyczania jest fakt, że nie musimy dysponować dużym wkładem własnym.

Dodatkowym atutem korzystania z usług parków maszyn jest dużo mniejsza awaryjność. Działające w tym segmencie rynku firmy cyklicznie wymieniają swoje wyposażenie i dbają o zabezpieczenie jego stanu technicznego. Trudno też prowadzić wypożyczalnię bez serwisu maszyn, przez co rolnik w zasadzie nie musi martwić się koniecznością usunięcia ewentualnej awarii - w przypadku usterek wymagających dłuższej naprawy rozwiązaniem jest maszyna zastępcza. Maszyny są także w pełni ubezpieczone, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie zarówno dla rolnika, jak i dla wypożyczalni.

Duży wybór, gwarancja sprawności

W sytuacji gdy ciągnik czy ładowarka potrzebna jest „na wczoraj”, z prowadzonego na terenie całego kraju wynajmu krótko- i długoterminowego, można skorzystać również w lubelskiej firmie Gravit. Dużym atutem jest pokaźna ilość maszyn, wśród których znajduje się: ok. 40 sztuk ładowarek teleskopowych Manitou oraz 60 ciągników rolniczych i komunalnych - John Deere, Massey Ferguson i Kubota - łącznie ok. 100 sztuk. – Klient ma gwarancję sprawności maszyny, może także liczyć na maszynę zastępczą w przypadku awarii.

Na wynajem najczęściej decydują się firmy budowlane i komunalne, a także w razie spiętrzenia prac w gospodarstwie - rolnicy, dla których nieraz jest to także możliwość przetestowania maszyny przed jej późniejszym zakupem – mówi Izabela Kacprzak, szefowa marketingu w firmie Gravit.

Nie dziwią przy tym już przypadki rolników konsekwentnie odchodzących od zakupów na rzecz wynajmu - przesądza o tym w dużej mierze posiadanie sprawdzonego partnera czy dobra obsługa serwisowa, dzięki czemu mogą spać spokojnie. – Jeden z naszych pracowników zajmuje się opieką klientów, którzy zdecydowali się na wynajem długoterminowy. Do jego obowiązków należy także pilnowanie ich potrzeb, po to aby wiedzieć, jakie maszyny powinniśmy mieć „na stanie” – wyjaśnia Marek Dziedzic, dyrektor sprzedaży w firmie Gravit.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 19/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.