[ATR] Nowości weremczuk

Warzywa dobrze zebrane z Weremczuk

Data publikacji:

Według firmy Weremczuk, największą popularnością wśród plantatorów marchwi i innych warzyw korzeniowych cieszą się jednorzędowe kombajny zaczepiane. Producent spod Lublina ma w tym segmencie interesujący wybór maszyn, dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników.

Zobacz także: Spółka w Polsce

Zakup kombajnu do warzyw korzeniowych to z pewnością jedna z ważniejszych inwestycji. Dlatego warto zapoznać się z ofertą rynkową maszyn polskich i zagranicznych, nowych i używanych. Kombajny używane kuszą niską ceną, ale wiele z nich jest mocno wyeksploatowanych. Szczególną uwagę należy zwrócić na stopień zużycia pasów chwytających, modułu obrywającego, stan przenośników i hydrauliki, których naprawa i wymiana może być nieopłacalna. Ważne aspekty przy wyborze maszyny to również opinia innych użytkowników oraz dostępność części zamiennych i serwisu. Istotne jest też dokładne określenie własnych potrzeb (m.in. wielkość areału, przeznaczenie zbieranych warzyw czy posiadane maszyny, które będą współpracować z kombajnem).

Pełna oferta

Kombajny do warzyw polskiej produkcji od dawna nie odbiegają jakością od maszyn zachodnich. Jeśli chodzi o ofertę firmy Weremczuk, numerem jeden jest Alina Supernova - zaczepiany kombajn jednorzędowy, najchętniej wybierany przez polskich rolników, popularny również zagranicą.

Dla mniejszych plantatorów interesującą alternatywę stanowią mniejsze kombajny Alina Eco II, dostępne w trzech wersjach: z transportem produktów na przyczepę, w wersji ze skrzyniopaletą na kombajnie, a także ze zbiorem do skrzynek na platformie roboczej kombajnu. Z kolei dla producentów zbierających warzywa z dużych areałów dedykowane są dwurzędowe kombajny Maximus - samojezdny (240 KM) i zaczepiany.

Maszyny wyróżnia solidna, wytrzymała konstrukcja, duża wydajność w różnych warunkach, wysoka jakość zbioru, skuteczne oczyszczanie produktu, hydraulicznie napędzane zespoły robocze, płynna regulacja parametrów pracy, wyposażenie dostosowane do potrzeb użytkownika.

Alina Supernowa

Alina Supernova to sprawdzony kombajn przeznaczony do zbioru m.in. marchwi, pietruszki, pasternaku, selera czy buraka ćwikłowego, zapewniający wysoką jakość zbioru oraz minimlane straty. Przystosowana do dużych plonów maszyna ogławia i czyści korzenie oraz transportuje je na przyczepę za pomocą szerokiego (50 cm) przenośnika z regulowaną wysokością wysypu (do 3,4 m), co zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia. Pracuje z wydajnością 0,08- 0,12 ha/h i oferuje dokładność zbioru i obrywania naci na poziomie 98%. Wymagająca ciągnika o mocy od 80 KM Supernova jest kombajnem półzawiesznym na dolnych ramionach TUZ oraz wsporniku przymocowanym do korpusu ciągnika, wyposażonym w zespół zbierający usytuowany w polu widzenia operatora, co znacznie ułatwia prawidłowe naprowadzanie na zbierany rząd.

Wykonana z materiałów wysokiej jakości maszyna ma bardzo solidną konstrukcję, która pozwala na wydajną pracę w zróżnicowanych warunkach i terenie. Posiada własny układ hydrauliczny zasilający poszczególne zespoły robocze oraz sterujące, dzięki czemu praca jest bardziej komfortowa. Kombajn można wyposażyć w pełne elektroniczne sterowanie, co znacznie ułatwia pracę i umożliwia szybsze dostosowywanie ustawień maszyny do potrzeb.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.