Technika Uprawa i siew

Uprawa przedsiewna agregatem Expom Wicher

Data publikacji:

Sprawdzoną propozycją krośniewickiej firmy Expom do uprawy przedsiewnej jest agregat Wicher, przeznaczony do spulchniania wierzchniej warstwy gleby, rozbijania i kruszenia brył oraz ugniatania podłoża dla poprawy podsiąkania wód gruntowych.

Sprawdza się idealnie podczas uprawy roślin wymagających wyrównanego pola przed wysiewem nasion np. do punktowego wysiewu buraków cukrowych. Agregat Wicher, przy masie własnej od 1380 do 2950 kg, oferowany jest w szerokości roboczej od 2,5 do 5,7 m i do pracy wymaga mocy od 80 do 180 KM. W zależności od szerokości roboczej podstawę jego konstrukcji stanowi rama sztywna, rama sztywna z podwoziem oraz wersje składane hydraulicznie.

Na początku następuje spulchnianie kolein po przejeździe ciągnika z wykorzystaniem spulchniaczy z naciągiem sprężynowym. Dalej kruszenie „zeskorupiałej gleby” przy pomocy 9-strunowych wałków przednich o średnicy 335 mm. W następnym etapie wzmocnione 3 rzędy zębów (16-39) typu kultywator o wymiarze 32x12 mm, zakończone gęsiostopką o szerokości 180 mm spulchniają glebę. Czwarty etap prac obejmuje rozdrobnienie i wyrównanie podłoża.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.