[ATR] Nowości Müller-Elektronikisobus

Terminal Smart570 Isobus

Data publikacji:

Firma Müller-Elektronik podczas ubiegłorocznych targów Argitechnica w Hanowerze zaprezentowała nowy, przyjazny dla użytkownika terminal Smart570 Isobus.

Nowy Smart570 jest uniwersalnym terminalem Isobus i może być stosowany we wszystkich urządzeniach, niezależnie od ich producenta. Co ważne, jest zgodny ze standardem Isobus ISO11783 i posiada certyfikat AEF. 

Urządzenie cechuje się kompaktową konstrukcją, posiada kolorowy 5,7-calowy wyświetlacz, który umożliwia generowanie obrazu w rozdzielczości  640 x 480 pikseli. Ekran zapewnia wyraźny, czytelny obraz nawet w świetle słonecznym. Obsługa terminala odbywa się poprzez: pojemnościowy ekran dotykowy, klawiaturę membranową i obrotowy enkoder zapewniające optymalną pracę podłączonego narzędzia. Funkcje oparte na ISO11783 UT gwarantują wsparcie podczas pracy z ekranem roboczym i mogą zostać wyświetlone poprzez użycie 12 przycisków programowych na panelu.

Sama obsługa terminalu jest wygodna i intuicyjna. Klawiatura membranowa i przyrostowy enkoder obrotowy pozwalają na łatwe wprowadzanie danych podczas przygotowywania maszyny do pracy oraz skuteczne sterowanie nią w trakcie wykonywania różnych zadań. Poprzez przyporządkowanie AUX-N do określonych funkcji terminala można łatwo przypisać funkcje zewnętrznego urządzenia wejściowego w zastosowanym edytorze. Dane dotyczące prędkości jazdy i pozycji roboczej maszyny są zbierane przez zainstalowane czujniki, automatycznie analizowane i wyświetlane w postaci małego pulpitu nawigacyjnego. 
Dzięki swojej małej wadze i zwartej budowie terminal w łatwy sposób integruje się z kabiną ciągnika.

Podłączenie następuje  bezpośrednio poprzez przewodowe złącze CPC do gniazda w ciągniku. Według zapewnień producenta, terminal może być stosowany w  rozszerzonym zakresie temperatur od -20 do +65oC, ponadto urządzenie oferuje stopień ochrony IP67 (całkowita pyłoszczelność i ochrona przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie). Terminal Smart570 jest idealny do stosowania zarówno dla dużych ciągników, jak i tych małych - bez kabiny, zapewniając  bardzo korzystny stosunek ceny do oferowanej jakości i wydajności pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.