[ATR] Aktualności agritechnica

Targi Agritechnica nie odbędą się

Data publikacji:

Ze względu na pogarszającą się sytuację pandemiczną oraz aktualne przepisy w tym zakresie obowiązujące na terenie Niemiec, przyszłoroczne targi Agritechnica nie odbędą się. Kolejna edycja będzie mieć miejsce w dniach 12-18 listopada 2023 r.

Agritechnica 2022 nie odbędzie się. W związku z aktualnym rozwojem sytuacji w Niemczech i na świecie w związku z pandemią Covid-19, szybko rosnącą liczbą zachorowań na całym świecie i związanymi z tym ograniczeniami w podróżowaniu, jak również oficjalnymi przepisami, DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) jako organizator, Związek Maszyn Rolniczych VDMA oraz Rada Doradcza Wystawców Agritechnica wspólnie doszły do wniosku, że warunki wymagane do zorganizowania tej wystawy nie są już spełnione. Zdrowie i bezpieczeństwo zwiedzających, wystawców, partnerów, członków i pracowników jest w tej sytuacji najwyższym priorytetem. Następne targi Agritechnica odbędą się w dniach od 12 do 18 listopada 2023 r. w Hanowerze w Niemczech.

­– Z przykrością zauważyliśmy, że w związku z pogarszającą się w ostatnich tygodniach sytuacją pandemiczną i wynikającymi z niej aktualnymi przepisami urzędowymi, powstała uzasadniona wyjątkowa sytuacja, w której bezproblemowe przeprowadzenie targów Agritechnica nie jest już możliwe. W związku z tym, wspólnie ze Związkiem Maszyn Rolniczych VDMA i radą doradczą wystawców targów oraz po wielu rozmowach z wystawcami i zwiedzającymi, podjęliśmy decyzję o odwołaniu przyszłorocznej edycji targów Agritechnica. Decyzję tę podjęliśmy z poszanowaniem naszych obowiązków w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu odwołania targów. Wielu z naszych wystawców, partnerów, zwiedzających i członków, jak również cały zespół DLG, zainwestowało już w szeroko zakrojone przygotowania. Obecnie koncentrujemy się na przygotowaniu Agritechnica 2023, jak również innych krajowych i międzynarodowych imprez i targów DLG, które są zaplanowane na przyszły rok

– powiedział dr Reinhard Grandke, dyrektor generalny DLG.

– Wszyscy głęboko żałujemy, że Agritechnica 2022 nie może się mimo wszystko odbyć - z jednej strony dlatego, że cała branża już wcześniej z wielką niecierpliwością oczekiwała na swoje „wiodące targi", a z drugiej strony dlatego, że rolnicy mogą obecnie skorzystać z licznych impulsów innowacyjnych w zakresie maszyn rolniczych w sposób rzadko spotykany w przeszłości. Innowacyjne maszyny, urządzenia i programy wnoszą znaczący wkład w zrównoważone i przyszłościowe procesy produkcji maszyn rolniczych. Możliwość zaprezentowania naszego bogatego portfolio innowacji szerokiej publiczności branżowej na żywo na arenie międzynarodowej jest i pozostanie złotym standardem. Dlatego jako eksperci w dziedzinie maszyn rolniczych wspieramy nasze wiodące na świecie targi i już teraz cieszymy się na udany ponowny start targów Agritechnica w Hanowerze w 2023 roku

– mówi dr Bernd Scherer, dyrektor zarządzający VDMA Agricultural Machinery Association.

Cyfrowe uzupełnienie jest nadal dostępne

Dodatkowe cyfrowe uzupełnienie targów Agritechnica, które zostało uruchomione w listopadzie 2021 r., będzie nadal dostępne zgodnie z planem na platformie cyfrowej DLG-Connect do końca marca 2022 roku. Odwiedzający platformę mają możliwość bezpłatnego zapoznania się z aktualną ofertą i informacjami od producentów maszyn rolniczych, jak również uczestniczenia w cyfrowych wydarzeniach i nawiązywania kontaktów z firmami i rolnikami.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.