Aktualności

Sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce w styczniu 2021 na ubiegłorocznym poziomie

Data publikacji:

Sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce w styczniu 2021 r. była nieznacznie wyższa niż na początku 2020 r. Wystarczy rzut oka na dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) za pierwszy miesiąc br., które wskazują, iż w tym czasie klienci zarejestrowali 610 szt. nowych ciągników rolniczych (wzrost o 2,3%). Do sporych zmian doszło w czołówce notowanych marek - styczniowym liderem został New Holland, przed markami Kubota i Zetor.

Biorąc pod uwagę sprzedaż ciągników w rozbiciu na poszczególne marki, w styczniu 2021 r. New Holland był samodzielnym liderem w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim i wielkopolskim, zaś ex-aequo również w woj. świętokrzyskim (w tym przypadku z marką Deutz-Fahr). Województwa dolnośląskie i warmińsko-mazurskie należały do marki Case IH, opolskie, podkarpackie i śląskie do marki Zetor, zaś lubuskie do marki Deutz-Fahr.

Top 10 ciągników rolniczych

W styczniu 2021 r. w zestawieniu topowych modeli nie doszło do zmiany na pozycji lidera. Liderem rynku pozostał bowiem ciągnik Zetor Major CL 80 (34 szt.), który wyprzedził ciągniki New Holland T6.125 (17 sztuk) oraz (niespodziewanie) Lovol M504 i Deutz-Fahr 5110 G (po 12 sztuk).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.