TOP 10 - Ranking najpopularniejszych modeli ciągników w styczniu 2021

Data publikacji:

W styczniu 2021 roku, najpopularniejszym ciągnikiem był Zetor MAJOR CL 80, który sprzedał się w ilości 34 sztuk. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także maszyny New Holland. Propozycje tej firmy to aż 4 modele w pierwszej 10.

Zetor MAJOR CL 80 - 34 szt.

Major CL 80 to uniwersalny traktor z doskonałym stosunkiem ceny do prezentowanej mocy. Zastosowany silnik Deutz TCD 2.9 L4 (Stage IIIB) ma moc 75,3 KM. Ciągnik wyposażono w zsynchronizowaną przekładnię z rewersem o czterech przełożeniach i trzech zakresach prędkości. Operatorzy maszyny docenią płynną regulację opuszczenia z funkcją zamka hydraulicznego do transportu narzędzi. Kabina operatora zapewnia doskonałą widoczność, ma amortyzowany fotel, cyfrową deskę rozdzielczą i możliwość instalacji radia i klimatyzacji.


New Holland T6.125 - 17 szt.

Model T6.125 ma 125 KM silnik, zgodny z normą 4B/4, który jest obsługiwany przez system Engine Speed Management. Za przenoszenie napędu odpowiada przekładnia Electro Command (17 F x 16 R) lub opcjonalna wersja czterobiegowa, z półautomatyczną technologią semi-powershift, przełącznikiem  nastawu dynamiki i układem IntelliShift. WOM posiada funkcję Auto Soft Start, opcjonalnie dostępny jest też przedni WOM 1000 obr/min. Klimatyzowana czterosłupowa kabina 360° Horizo  z FOPS  ma możliwość instalacji okna dachowego, pakietu oświetlenia LED, dodatkowego fotela, teleskopowych lusterek itd.


 Lovol M504 - 12 szt.

Ciągnik Lovol wyposażono w 4 cylindrowy silnik o mocy 50 KM, spełniający normę emisji EURO IIIA. Zsynchronizowana skrzynia biegów z rewersem mechanicznym oferuje po 12 biegów w przód i tył. Nowa, panoramiczna, 4-słupkowa kabina jest klimatyzowana. Ciągnik posiada wyposażenie zawierające panel sterujący na błotniku, regulowaną kierownicę, oświetlenie LED, radio z USB i nowy panel wskaźników. Ciekawie wygląda wyposażenie opcjonalne: przedni TUZ i WOM, ładowacz czołowy, zaczep tylny z regulacją wysokości (drabinkowy), zabudowa leśna oraz ogumienie typu garden lub przemysłowe.


Deutz-Fahr 5110G - 12 szt.

Ciągnik 5110 G posiada  ekonomiczny silnik Far Motion III B o mocy 113KM. Czterobiegowa skrzynia SDF z rewersem mechanicznym zapewnia po 8 przełożeń (przód /tył), a z reduktorem po 16. Opcjonalnie dostępna jest wersja 5-biegowa z 2 lub 3 półbiegami Powershift. Standardowy WOM ma prędkość 540 i 540 ECO. W opcji jest też 1000 obr/min i WOM przedni podobnie jak przedni podnośnik o udźwigu 2100 kg. Kabina operatora osadzona jest na hydraulicznych silent blockach, co znacznie niweluje drgania. Można do niej dodatkowo zamówić dach szklany, pneumatyczny fotel, klimatyzację i drugi fotel.


Zetor PROXIMA CL 90 - 10 szt.

PROXIMA CL 90 dysponuje silnikiem o mocy 87,6 KM oraz 6 stopniową skrzynią biegów z rewersem i 2 stopniowym reduktorem. Opcja skrzyni pełzającej ma 20 biegów do przodu i 4 biegi wsteczne. Standartowo obroty WOM są zależne od prędkości jazdy. Tylny TUZ sterowany jest mechanicznie. Unikalny system HitchTronic automatycznie mierzy opór gleby i na bieżąco dostosowuje ustawienia TUZ. Poprawia tym efektywność pracy i zmniejsza zużycie paliwa o 5 do 7%. Producent oferuje 2 rodzaje dachów – standardowy z oknem dachowym lub wzmocniony FOPS polecany szczególnie do pracy z ładowaczem czołowym.


New Holland T4.75 - 10 szt.

New Holland T4.75 napędza silnik F5C o mocy 75KM, zgodny z normą 4B-4. Wyposażony jest w przekładnię Synchro Shuttle z 12 biegami w tył i przód. W opcji jest skrzynia z funkcją biegów pełzających oraz wersja Hydraulic Powershuttle. WOM ma prędkość 540 obr/min, w standardzie jest serwowspomagane załączanie. Zewnętrzne elementy sterowania WOM i układem zawieszania narzędzi umieszczono na zderzaku. Standardem jest kabina operatora z zawieszeniem i składaną konstrukcją ROPS montowaną z tyłu. Opcjonalnie można zamówić wersję deluxe VisionView z konstrukcja FOPS.


New Holland T4.75S - 9 szt.

Model T4.75S jest napędzany silnikiem S8000 o mocy 75  KM z układem recyrkulacji spalin CEGR i DOC. Duży jest wybór rodzaju przekładni. Producent oferuje przekładnię 8x8 Synchro Shuttle (2WD/4WD), 12x12 Synchro Shuttle (4WD), 12x12 Hydraulic Powershuttle (4WD) oraz wersje z biegami pełzającymi. WOM opcjonalnie może być zsynchronizowany z prędkością jazdy. Standartowo dostępne są wykrywanie obciążenia górnego cięgła oraz układ Lift-O-Matic, który umożliwia unoszenie i opuszczanie narzędzi do poprzedniego ustawienia pojedynczym elementem sterującym na konsoli operatora.


New Holland T7.165S - 9 szt.

Jednostką napędową ciągnika jest silnik FPT Industrial NEF o mocy 165 KM, spełniający normę emisji Tier 4B . Producent wyposażył ciągnik w skrzynię biegów Range Command z  przełożeniami 18x6  oraz 28x12 w trybie pełzania. W opcji jest skrzynia typu Semi-Powershift 19x6 / 29x12. WOM dostępny jest z prędkościami 540 / 540E / 1000 obr./min. Opcjonalnie można zamówić też WOM przedni 1000 obr./min. Czterosłupowa kabina 360° Horizon w standardzie posiada klimatyzację oraz system sekwencjonowania pracy na uwroci (HTS I).


Arbos M3055 - 9 szt.

M3055 to prosty i ekonomiczny ciągnik, który jest jednocześnie bardzo wytrzymały. Wyposażono go w silnik Stage IIIA o mocy 50 KM oraz zsynchronizowaną przekładnię z mechanicznym rewersem i 12 biegami w przód i tył. Napęd 4WD załączany jest mechanicznie. Standardowe prędkości obrotowe napędu WOM wynoszą 540 oraz 1000 obr/min, a mechanicznie sterowany tylny podnośnik ma udźwig 2500 kg. 4-słupkowa kabina z dużymi szybami ma w wyposażeniu  klimatyzację,  fotel znanej marki Grammer oraz ergonomiczny panel sterowania. Traktor oferowany jest zarówno w wersji z pałąkiem ochronnym, jak i z kabiną.


Kubota L2501 - 9 szt.

Ciągnik L2501 przeznaczony jest dla gospodarstw sadowniczych, ale nie tylko. Poprzez zmianę rozstawu kół można go zwęzić do nawet 138 cm szerokości całkowitej. Silnik ciągnika ma 49KM, a za przenoszenie napędu odpowiada 4 biegowa (16F/16R) zsynchronizowana przekładnia z rewersem mechanicznym. Teleskopowy tylny TUZ kat. II o udźwigu 1750 kg ułatwia podpisanie osprzętu, opcjonalnie dostępny jest TUZ przedni. Zmodernizowany przełącznik WOM zapewnia bezpieczniejszą pracę wałka oraz precyzyjne załączanie i wyłączanie. Kabina operatora jest szczelna, co jest ważne podczas prac z opryskiwaczem. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.